Uguņošana ir bīstama putnu dzīvībai; īpaši cieš pilsētās dzīvojošie lidotāji

Uguņošana biedē putnus, traucē to naktsmieru un var būt tiem arī bīstama. Ornitologs Viesturs Ķerus Latvijas Radio skaidroja, ka šī ziema ir salīdzinoši labvēlīga putniem, nav sniega un ir salīdzinoši neliels aukstums.

Sniegotās un aukstās ziemas naktīs putni, kas pamodināti no naktsmiera, zaudē daudz enerģijas un rītu var arī nesagaidīt. Tomēr arī tādā ziemā, kāda ir šī, stress var putnus iztramdīt un tie var nosisties, lidojumu beidzot logos vai vados, skaidroja Viesturs Ķerus.

“Uguņošana galvenokārt ietekmē tos putnus, kas dzīvo pilsētās, bet jāņem vērā, ka uguņošana aizvien biežāk notiek arī ārpus pilsētām, un līdz ar to sagādā problēmas arī putniem, kas dzīvo mežos un citur. Galvenā uguņošanas problēma ir troksnis, kas notiek galvenokārt pa nakti. Tādā normālā ziemā putniem nakts ir grūts laiks, kas jāpārlaiž, pēc iespējas mazāk tērējot enerģiju, jo viņiem nav iespējas to uzņemt, taču naktis ir garas un aukstas. Tas troksnis putnus iztramda, tā ir panika, viņi lido uz visām pusēm un kāda daļa var aiziet bojā,” skaidroja Ķerus.

“Pie kaut kāda trokšņa putni pierod, īpaši pilsētas putni - viņi zina, ka tur brauc mašīnas un tramvaji, bet nakts parasti ir klusāka, un putniem tas ir negaidīts un ļoti stiprs troksnis. Un tādi negaidīti trokšņi putnus īpaši traucē,” stāstīja ornitologs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti