Tūristiem atjaunota pieeja Zvārtes iezim un Sietiņiezim

Noslēgusies dabas tūrisma infrastruktūras būvniecība apmeklētākajos smilšakmens iežu atsegumos Gaujas Nacionālajā parkā (GNP) - Zvārtes iezī un Sietiņiezī, vēsta Dabas aizsardzības pārvalde (DAP). Abi populārie dabas tūrisma infrastruktūras objekti atkal ir atvērti un pieejami apmeklētajiem.

 

 

Tūristi un dabas draugi ilgi gaidīja iespēju apmeklēt iecienīto Zvārtes iezi, kas atrodas Amatas upes krastā. Tagad atkal var iziet ierasto apļveida taku pāri straujajai Amatas upei, uzkāpjot virs paša Zvārtes ieža, no kura paveras skaistais skats uz pļavām un seno klēti, tad atgriezties atpakaļ pa taciņu, kas ved caur vecu, daudzveidīgu mežu.

Foto: DAP

Savukārt Zvārtes pļava apmeklētājus sagaida ar vairākām jaunām atpūtas un ugunskura vietām. Pretim iezim izbūvēta skatu platforma, uz kuru ved jauna, grants seguma veidota taka. Pļavā un autostāvvietā pie informācijas namiņa izvietoti vairāki jauni stendi un tualetes apmeklētāju ērtībai.

Gar Amatas upi no Zvārtes ieža ved atjaunota taka līdz Veclauču tiltam, pie kura atjaunota ūdenstūristu apmetne ar laivu novietnēm, ugunskura un atpūtas vietām. Pie Zvārtes ieža atjaunots arī gājēju tilts.

Lielākais baltā smilšakmens atsegums Latvijā Sietiņiezis pēc infrastruktūras atjaunošanas gaida savus apmeklētājus. Te izbūvētas jaunas kāpnes, atpūtas vietas un tualete, atkritumu urnas, jauni soliņi, kā arī laivu novietne un barjeras apmeklētāju drošībai. Arī šeit apmeklētāji jaunos stendos varēs atrast vajadzīgo informāciju. Krietni uzlabots auto stāvlaukums pirms Sietiņieža, tam uzbērts jauns segums.

DAP aicina izmantot jaunizveidoto dabas tūrisma infrastruktūru, vienlaikus aicinot saudzēt ne tikai dabas vērtības, bet arī cilvēku radītās vērtības.

Ziņots, ka šajā gadā daudzviet Latvijā īpaši aizsargājamās dabas teritorijās tika atjaunota dabas tūrisma infrastruktūra, projektā pēdējo gadu laikā ieguldot 7,5 miljonus eiro Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti