Tukšo pilsētu ielu dēļ Vācijā vien varētu mirt tūkstošiem baložu

Daudzās pasaules valstīs noteiktie ierobežojumi koronavīrusa izplatības mazināšanai likuši vairākiem miljardiem cilvēku palikt mājās, tādēļ pilsētu ielas ir teju tukšas. Tajās gan turpina mājot baloži, kas iepriekš barības ieguvē bija pieraduši paļauties uz cilvēku netīši nomesto vai tīši iedoto pārtiku. Tagad koronavīrusa radītā krīze var nozīmēt arī daudzu tūkstošu baložu nāvi.  

Baloži ir sastopami ļoti daudzās pasaules pilsētās. Tiek lēsts, ka visā pasaulē ir 400 miljoni baložu un to skaits strauji pieaug, palielinoties urbanizācijai. Baložu populācija tikai Ņujorkā vien pārsniedz vienu miljonu.

Tukšo pilsētu ielu dēļ Vācijā vien varētu mirt vairāki tūkstoši baložuRihards Plūme

  Vācijas pilsētā Bonnā bāzētā Vācijas Dzīvnieku labturības asociācija brīdina, ka koronavīrusa izraisītā krīze baložiem sagādā būtiskas problēmas un tūkstošiem baložu valstī varētu mirt.

  Šie putni, kas ir ļoti atkarīgi no cilvēkiem, parasti mielojas ar pārpalikumiem, ko cilvēki netīši nometuši, atstājot kafejnīcas un atpūtas vietas. Taču daudzo ierobežojumu dēļ cilvēku spiesti palikt mājās, tādēļ baložiem trūkst barības.

  Eksperti norāda, ka baloži ir ļoti uzticīgi savai dzīvesvietai. Tādēļ tie neatstās pilsētas centrus un nomirs badā, ja tiem drīz netiks nodrošināta pārtika. Tādēļ aktīvisti Vācijā vēlas izvietot barošanas punktus.

  Lai gan vairākām Vācijas pilsētām baložu populācijas kontrole sagādā grūtības, aktīvisti uzskata, ka ir svarīgi putniem palīdzēt, lai tie nemirtu mokošā nāvē.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti