Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Piketā pieprasa tiesiskumu

Dienas ziņas

Lauku diena Viļānos

Tūjas pludmalē atceļ peldēšanās aizliegumu

Tūjas pludmalē atceļ peldēšanās aizliegumu

Pirms nedēļas Salacgrīvas novadā saņemta ziņa, ka jūrā pie "Krimalnieku" kempinga peldēties nedrīkst, jo ūdens kvalitāte neatbilst prasībām. Šī ir vienīgā pludmale Latvijā, kur šajā vasarā noteikts šāds ierobežojums. Vēlāk aizliegums atcelts. Salacgrīvas novada Tūjā atrodas viena no 56 Latvijas publiskajām peldvietām, kurā Veselības inspekcija ik mēnesi pārbauda ūdens kvalitāti.

Kempings “Krimalnieki” ir vienīgā vieta Latvijā, kur šosezon noteikts peldēšanās aizliegums. Tomēr kempinga saimnieki tur sastopami visu laiku, un darbs neapstājas. Atpūtnieku gan salīdzinoši vēsā laika dēļ šogad maz.

Kempinga saimnieks Ingus Konstants ved uz pludmali un pa ceļam rāda peldēšanās aizlieguma zīmi, kuru pēc Veselības inspekcijas lēmuma novietojis labi redzamā vietā, brīdinot pludmales apmeklētājus. Ūdens paraugus Veselības inspekcija tur ņem reizi mēnesī, un piesārņojums ūdenī konstatēts pēc 4.jūlija pārbaudes. Paši ūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti izsūtīti pēc trīs dienām un pludmales saimnieks to vērtē par nepietiekamu ātrumu.

“Analīžu atpakaļ atnākšanas ātrums ir lēns. Ja tas būtu kādu trīs stundu laikā, tad labi, ir operativitāte. Tātad ūdens ir slikts. Rītdien? Tā ir jūra, tā nav peļķe. Visu laiku iet straumes, visu laiku ūdens mainās,” saka Konstants.

Kempingu “Krimalnieki” viņš ikdienā apsaimnieko kopā ar  Tūjas ciemata iedzīvotāju biedrību “Tūjaskrasts”. Salacgrīvas novadā bez šīs peldvietas Tūjā ir vēl divas citas publiskās peldvietas Ainažos un Salacgrīvā, tajās ūdens kvalitāte prasībām atbilst.

“Iespējams, kaut kur ir aļģu koncentrācijas bijušas vai kāda netīrumu koncentrācija. Un tas vējš ir uzpūtis tieši uz to pusi, varbūt tā dēļ, ka ir tie dabiski procesi,” saka Salacgrīvas novada domes izpilddirektors Kaspars Ķemers.

“Tā ir zarnu nūjiņa. Te ir tīri kanalizācijas piesārņojums. Nav [zināms, no kurienes]. Ja ir liela kubatūra, varbūt tas nāk no Rīgas,” spriež Konstants.

Pirmdien, 10.jūlijā, Veselības inspekcija šajā pludmalē ieradās atkārtoti, lai paņemtu jaunus ūdens paraugus. Un to rezultāts rāda – peldēšanos pludmalē atļauj. Un tas nozīmē, ka ūdens kvalitāte prasībām atbilda jau pirmdien, bet visu šo nedēļu kempinga apmeklētājiem peldēties bija aizliegts.

“Cilvēki nāk, prasa, kas par problēmu un kāpēc tā, bet peldēties jau peldas. Man te brauc lauku cilvēki. Nezinu, kā būtu, ja būtu Rīgas jūrmalā, tur jau tā inteliģence, kas lasa, ka nedrīkst, tad nedrīkst,” saka kempinga saimnieks.

Uz šo pludmali atpūsties brauc cilvēki no visas Vidzemes – Limbažiem, Valmieras, Cēsīm, pat Madonas un Alūksnes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt