Dienas ziņas

Anšlava Eglīša piemiņas glabātāja

Dienas ziņas

Jestras Meteņu svinības Brīvdabas muzejā

Pirmais gads «Trušmīļu skolā»

«Trušmīļu skolā» aizvadīts pirmais gads

Jau gadu Valdemārpils vidusskolas mazpulcēni darbojas “Trušmīļu skolā”. Trīs ģimenes savās mājās lolo un audzē retas trušu šķirnes, lai ne tikai piedalītos starptautiskās dzīvnieku izstādēs, bet arī iemācītu bērniem atbildības sajūtu un  rūpes. Talsu televīzija bija klāt arī divu trušu mazuļu vārda došanas dienā, kas bērniem ir īpašs brīdis.

Mafins un Fricis – tādus vārdus izlozēja Artūrs saviem Burgundiešu trušu šķirnes mazuļiem. Viņš, tāpat kā četri pārējie Valdemārpils vidusskolas mazpulcēni, jau gadu rūpējas par īpašiem trušiem. Kā atzīst Artūrs, darba ir daudz, bet tas viņam ļāvis kļūt mierīgākam un par sevi pārliecinātākam. Darbs ar trušiem nav vien pārtikas un ūdens sagādāšana, šķirnes truši ir jāreģistrē, tāpēc bērniem jāstrādā arī ar dažādiem dokumentiem.

Brāļiem Jānim un Emīlam ir katram pa vienam auntrusim, kura ir viena no lielākajām trušu šķirnēm, kā paši smejas, drīz vairs nevarēšot savus dzīvniekus pacelt. Ar saviem trušiem viņi ir piedalījušies starptautiskajā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstādē “ZooExpo”, kur Pērle ieguvusi ļoti augstu rezultātu. Lai gan pie medaļām vēl nav tikuši, viņi cer, ka tas notiks šogad, un varēs startēt ne tikai Latvijā, bet arī Dānijā.

Tā kā ģimenes ir izvēlējušās retas trušu šķirnes, ir grūti atrast pārus. Lai radītu pēcnācējus, trušiem nedrīkst būt radniecīgas saiknes, tāpēc pastāv iespēja, ka partneri kādai no ģimenēm būs jāmeklē ārpus Latvijas robežām. Valdemārpils trīs ģimenēs rūpējas par piecām dažādām šķirnēm.

Trušmīļu skolas mērķis ir bērnos ieaudzināt atbildības sajūtu, mīlestību pret dzīvību un labestību. Piedaloties izstādēs un apmeklējot kurus, bērni iegūst jaunas zināšanas un iemaņas turpmākai dzīvei. 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti