Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds II

Ķepa uz sirds I

Trusis jāaudzina tāpat kā kaķis un suns

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Savas mīlīgās un mierīgās ārienes dēļ arvien biežāk par saviem mājdzīvniekiem suņu un kaķu vietā tiek izraudzīti truši. Bieži vien topošie truša saimnieki, kuriem nav bijusi saskarsme ar šo dzīvnieku, neapzinās, ar ko viņiem jārēķinās, izvēloties trusi par savu nākamo mājdzīvnieku.

Sagrauztas mēbeles, nekārtība un nebeidzama apetīte ir tas, ar ko trusis asociējas vairumam cilvēku. Tomēr tā gluži tas nav, ja dzīvnieks tiek atbilstoši kopts un audzināts.

"Būtu vēlams ņemt pēc iespējas jaunāku dzīvnieku," atzīst trušu audzētāja Ina Ladiga. "Tad viņš ir jāradina pie savas mājas apstākļiem," saka Ladiga.

Iegādājoties trusi, cilvēki bieži neapzinās, ka dzīvnieciņš jāaudzina un jāmāca tieši tāpat kā kucēns vai kaķēns. Tas nozīmē, ka trusi nedrīkst celt uz galda vai gultā, ja saimnieki negribēs, lai pieaudzis dzīvnieks to dara.

Biežākā trušu saimnieku kļūda ir tā nepieskatīšana un ilgstoša atstāšana vienatnē. "Trusi atstāj divstāvu māju vienu pašu un aiziet visu dienu prom. Tad atnāk mājās un brīnās par visu, kas ir sastrādāts," norāda Ladiga.

Pirms truša iegādes būtu jāizsver, vai spēsiet nodrošināt truša turēšanai nepieciešamos apstākļus, kas sevī ietver ne tikai pareizi iekārtotu būri un sabalansētu uzturu, bet arī apkārtējo mieru un psiholoģisko labsajūtu. Nereti par truša biežākajiem saslimšanas cēloņiem kalpo tieši stress.

Trusis jau izsenis uzskatāms par medījamo dzīvnieku, tāpēc saslimšanas vai sāpju gadījumos trusis sāpes neizrāda sava pašsaglabāšanās instinkta dēļ. Bet trusim sāp tieši tāpat kā kaķim vai sunim, kurš to izrāda.

"Klīnikā ir dzīvnieks, kuram ir vaļējs ciskas lūzums. Jautājums, vai viņam sāp - viņš to neizrāda, jo tāpat sēž, elpo kā vienmēr," skaidro veterinārsts Aleksandrs Makarovs.

Pirms pārnest mājās trusi, būtiski ir iegādāties atbilstošu būri, kurā dzīvnieciņš jutīsies ērti un droši. Pirmais solis, iekārtojot būri, ir parūpēties par tā segumu, iekaisot skaidas. Arī siens var kalpot par būra grīdas segumu.

Nākamais solis – būrī jāiekārto barotava un trauks ūdenim.

Lai trušiem nerastos barības vada traucējumi, tie bieži ēd, tāpēc svarīgi izvēlēties piemērotu un šķiedrvielām bagātu barību.

Trusim zobi aug visu mūžu, tāpēc saimniekam jāparūpējas, lai nerastos zobu pāraugšana. Būrī regulāri jāievieto minerālakmens, kas sniegs trusim gan nepieciešamos vitamīnus, gan rūpēsies par zobu veselību.

Svarīgi būrī iekārtot arī paslēptuvi, kur dzīvnieciņš varēs patverties no gaismas vai apkārtējo skatieniem.

Pavasarī, izmantojot speciālas trušiem paredzētas pavadas, trusi var izvest pastaigās svaigā dabā.

Pareizi rūpējoties par savu dzīvnieku, viņš var nodzīvot līdz pat 10 gadu vecumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti