Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Pino un viņa saimniece Rūta Dūduma

Dzīvnieki - kafejnīcu, bāru, restorānu "vides noformējums"

Truši, zivtiņas, kaķi kafejnīcā – vai šāda dzīve mīļdzīvniekiem ir piemērota?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Kaķi, truši, zivtiņas un putni ir tie mīļdzīvnieki, kurus par simboliem un dažkārt pat aksesuāriem izvēlas dažādas kafejnīcas un bāri. Rūpes par dzīvniekiem šajās vietās gan atšķirīgas.

Aizvien biežāk patversmēs nonāk dzīvnieki, kuri par savām mājām saukuši kādu pilsētas kafejnīcu vai citu publisku iestādi. Ja vienā no gadījumiem, kafejnīcu slēdzot, dzīvnieks nevienam nav vajadzīgs, tad citā tas patversmē nonāk tāpēc, ka par to neviens pienācīgi nav rūpējies.

"Pērn oktobrī mums tika nogādāts trusis no Vecrīgas kroga. Viņa stāvoklis bija kritisks. Viņš bija dzīvojis savā urīnā, nesakārtotajā būrī visu pēdējo laiku," stāstīja dzīvnieku aizstāve Solvita Vība.

Dzīvnieku aizstāvji uzsver, ka dzīvniekam, kurš mitinās publiskā iestādē, obligāti ir jābūt savam saimniekam.

Pretējā gadījumā kafejnīcas vai bāra slēgšanas gadījumā rūpes par dzīvnieku nereti neuzņemas neviens. 

Restorānā “Uzbekistāna” Rīgā apmeklētājus gan priecē, gan skumdina kanārijputniņš, kas visai nelielā būrītī restorānā dzīvo jau sešus gadus. Putniņš pieder uzņēmumam, kura pārstāvis uzskata, ka visi labturības noteikumi ir ievēroti. Katru rītu tas tiek apkopts un pabarots. Ņemot vērā šo attieksmi, rodas priekšstats, ka putns restorānā veic tikai un vienīgi interjera funkciju. 

Pirms pāris gadiem durvis vēra kaķu kafejnīca, kurā mitinājās pieci kaķi. Šobrīd tā savu darbību ir beigusi. Kafejnīcas līdzīpašniece Zane atklāja, ka visi kaķi veiksmīgi tikuši pie jaunām mājām un šobrīd tie jūtas vēl labāk, kā vadot dzīvi Minku kafē.

Pasaulē dzīvnieku izmitināšana kafejnīcās un citās publiskās vietās nav retums. Ir vietas, kurās atrodamas daudz eksotiskākas radības par kaķiem un suņiem. 

"Papagaiļi, iguānas un vēl citi dzīvnieki, kuriem ir specifiska aprūpe, specifiska kopšana un specifiskas prasības. Un es nedomāju, ka papagaiļiem ļauj palidot, ka papagaiļiem ir kaut kādi socializācijas pasākumi šajās kafejnīcās vai veikalos. Domāju, ka tas vispār ir neiespējami turēt labi šādus dzīvniekus šādās vietās," sprieda Vība.

Jautāta, vai stress, ko veicina atrašanās starp tik daudz cilvēkiem nemitīgā kņadā, var atstāt paliekošas sekas uz dzīvnieka psihi, dzīvnieku aizstāve sacīja, kas tas ir atkarīgs no dzīvnieka. "Ja dzīvnieks no mazotnes ir bijis kopā ar savu saimnieku tajā kafejnīcā un vienkārši dzīvo tur, darbojas, tad, domāju, ka viņam nav problēmu komunicēt ar apmeklētājiem."

Katrs gadījums ir vērtējams atsevišķi, jo ne visur dzīvnieki cieš no stresa vai sliktas aprūpes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti