Tropu rudens ar liesmu tauriņiem

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Tropu mājā no 14.septembra līdz 24.septembrim norisināsies liesmu tauriņiem 'Dryas iulia' veltīts pasākums "Tropu rudens".

Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā būs iespēja vērot īpaši lielu košo liesmu tauriņu skaitu. Šīs sugas tauriņi Tropu mājā ir samērā reti. Dabā liesmu tauriņš ir sastopams Centrālamerikā un ir viegli indīgs ar koši oranžu spārnu krāsojumu. "Tropu rudens" dienu laikā paredzēta arī izzinoša ekskursija ar ekspertu.

Botāniskā dārza pārstāve Karlīna EngereSintija Ambote
  ''Tie tauriņi ar rudeni saistās oranžās krāsas dēļ - lidojums atgādinu tādu kā rudens lapu krišanu. Tos, kas vēlas šos tauriņus iepazīt labāk, aicinām apmeklēt tematisko tauriņu ekskursiju gida pavadībā 17. septembrī plst.12, vēlam iepriekš pieteikties LU Botāniskā dārza tīmekļa vietnē,''  stāsta Latvijas Universitātes Botāniskā dārza pārstāve Karlīna Engere.

  Liesmu tauriņu kūniņas

  Viegli indīgie liesmu tauriņi ir radniecīgi garspārnu tauriņiem jeb "helikonīdiem", piemēram, pastniektauriņam. Arī liesmu tauriņi līdzās nektāram pārtikā uzņem ziedputekšņus, kas ir bagāti dažādām aminoskābēm un citām uzturvielām, ļaujot tauriņam nodzīvot līdz četriem mēnešiem garu mūžu. Šo sugu 1807.gadā aprakstījis vācu entomologs Jākobs Hubners.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti