Tropu mēneša aktivitātes zoodārzā – par tropu un mitrāju iemītniekiem

Jau četrpadsmito februāri Rīgas zooloģiskajā dārzā tiek organizētas Tropu mēneša aktivitātes. Iepriekšējos gados kopā ar apmeklētājiem zoodārzā pētītas dažādas tropiskajos reģionos mītošo dzīvnieku grupas un to pielāgojumus izdzīvošanai, šogad uzmanība pievērsta vienai no daudzveidīgākajām ekosistēmām – mitrājiem. Un ne velti, jo pasaules mitrajos biotopos dzīvo līdz 12% pasaules dzīvnieku sugu.

Tropu mēneša atklāšanā 5. februārī tropiskā atmosfērā tiks runāts par mitrājiem un to nozīmi dabā, par Ramsāres jeb mitrāju konvenciju, par mitrājiem Latvijā un pasaulē, kā arī par pasaules mitrāju iemītniekiem tepat Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Pasākumā piedalīsies speciālisti no Dabas aizsardzības pārvaldes (Latvijas oficiālais pārstāvis Ramsāres konvencijā Juris Jātnieks un DAP ģenerāldirektores vietniece dabas aizsardzības jautājumos Gunta Gabrāne), speciālisti no Rīgas Zooloģiskā dārza un mazie pārstāvji no “Gaismas tilts 97”, kuri līksmi iedzīvinās neparastus mitraiņu iemītniekus.

No 1. līdz 29. februārim Tropu mēneša zoodārzā ietvaros piedāvā:

- darba dienās nodarbības un ekskursijas skolēnu grupām par mitrājiem Latvijā un pasaulē, par to nozīmi dabā un par to iemītniekiem. Nodarbībām jāpiesakās iepriekš pa tālr. 67518669 vai rakstot e-pasta vēstuli uz adresi [email protected]
- Savukārt februāra sestdienās un svētdienās ikviens interesents aicināts piedalīties radošajās un pētnieciskajās aktivitātēs Tropu mājā no plkst. 12 līdz 15.

Lai gūtu tropiskas noskaņas, var ieskatīties arī uzziņu dienesta 1188 sarūpētajā zoodārza virtuālajā Tropu mājā

Plašāk par mitrājiem, to nozīmi un Ramsāres konvenciju lasīt šeit

Bet zoodārza filiāles „Cīruļi” apmeklējums februārī par 50% lētāks, izdrukājot kuponu sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188. Plašāk visu zoodārza februāra īpašo atlaižu piedāvājumu var apskatīt šeit. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti