Dienas ziņas

Lietuvā atkal liedz pārvietoties starp pašvaldībām

Dienas ziņas

Valdība lemj par ierobežojumu pakāpenisku atcelšanu

Pavasara liegumi ūdenstilpēs jāievēro!

Trīs svarīgākie liegumi, ko makšķerniekiem der atcerēties pavasarī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Aizliegta rūpnieciskā zveja ar tīkliem, braukšana ar laivām un nedrīkst lomā atstāt līdakas – tie ir trīs svarīgākie noteikumi, kas ik pavasari jāievēro katram zvejniekam un makšķerniekam. Šie aizliegumi būs spēkā līdz 1. maijam. Kaut arī pēdējos gados pārkāpumu skaits mazinās, tos joprojām konstatē.

Liels posts nodarīts Lubāna ezeram, kur maluzvejnieks piekrastes joslā nesen bija izvietojis pat četrus tīklus. Maluzvejnieks lomā guva vien divus līņus un divus plaužus, nevis cerētās līdakas. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) jau ilgāku laiku Lubāna ezerā centās viņu pieķert, un beidzot agrā rīta stundā tas izdevies.

"Līdaka tagad ir visdārgākā zivs, bet par to summu, ko samaksā soda naudā, varētu aiziet uz veikalu un nopirkt lašus, kurus pa mēnesi noteikti nevarēs apēst," norādīja DAP vecākais speciālists Dainis Tučs.

Būtisku palīdzību pārkāpumu uzraudzībā un mazināšanā DAP sniedz vietējie makšķernieki, zvejnieki un ezeru apsaimniekotāji, kas regulāri ziņo par katru aizdomīgu darbību. Lai arī pārkāpumu gadu no gada kļūst mazāk, tomēr arī Rāznas ezerā un citviet tie vēl notiek, un ir ar ko pacīnīties, uzsver vietējie iedzīvotāji.

"Ar laivu braukā, ir tīkli, bet tu tos nevari aiztikt! Inspektoru maz, viņi nepaspēj visu izbraukāt," stāstīja Staņislavs, makšķernieks Rāznas ezerā.

Ne tikai inspektoru skaits, bet arī mainīgie laika apstākļi ir tie, kas rada grūtības laicīgi nokļūt notikuma vietā. Turklāt šobrīd atrašanās uz ledus ir bīstama.

Turpmāk DAP paredz arvien biežāk doties reidos un regulāri informēt sabiedrību par šī brīža liegumiem, kā arī pievērst lielāku vērību tieši spiningotājiem un viņu gūtajam lomam. Tāpat kā ziemā reidos līdzi dosies arī Valsts policijas darbinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti