Dienas ziņas

Bārbelē restaurēts votu tautas tērps

Dienas ziņas

Ēdināšana skolā un mājās atšķiras

Drošība uz ledus

Trauslais ledus Daugavā nebiedē makšķerniekus ceļā pēc lielā loma

Lai arī Daugavas ledus Daugavpilī vietām ir tikai septiņus centimetrus biezs, pārgalvīgu makšķernieku pilsētā netrūkst. Tāpat glābējus nepatīkami pārsteiguši jaunieši, kas pa ledu pārvietojas ar saviem automobiļiem vai kvadricikliem. 

Daugavpils glābēju dienesta 1.stacijas logos ir skaidri pārskatāms Daugavas krasts pilsētas centrā, kur pārgalvīgo makšķernieku netrūkst. Par to glābēji pārliecinājās arī ceturtdien, apsekojot upes krastus. Viens no copes kārotājiem sēž pāris metrus no upes krasta, kurš nav aizsalis. Glābēji teic - ik dienas ir kāds, kurš riskē ar savu dzīvību, lai noķertu lielo lomu.

"Daugavā ledus kārta nav bieza un droša. Katru gadu viņi skrien te, bet tagad upe nav aizsalusi, un tas nav droši. Ļoti daudz [makšķernieku] uz upes ir arī šeit, mēs viņus šeit nelaižam," klāsta un rāda Daugavpils Glābšanas dienesta vadītājs Edgars Kumpins.

Daugavpils glābšanas dienestā šobrīd  strādā 14 glābēji. Pirms diviem gadiem glābēju dienests reorganizēts un no 25 darbiniekiem -  vienkāršiem motoristiem, ūdenslīdējiem un matrožiem - atlasīti stiprākie vīri. Daugavpils glābēju dienests ir tiesīgs kontrolēt zvejniecības pasākumus, kas norit Daugavpils teritorijas ūdenstilpēs.

"Viņiem jābūt vienā personā kā glābējiem - gan sniegt pirmo palīdzību, gan būt glābējam, gan motoristam, visām iemaņām, kā arī gūt iemaņas kā ūdenslīdējiem," stāsta Komunālās saimniecības pārvaldes vadītājs Aivars Pudāns.

Šogad makšķernieki ir piesardzīgāki un, tikai sagaidot lielu salu, devās makšķerēt uz lielo Stropu ezeru, kur atrodas Glābēju dienesta 2. stacija. Brīvdienās uz ezera ir manāmi līdz pat 300 makšķernieki.

Taču visvairāk pārsteidz jaunieši, kas ik brīvdienas ir manāmi uz ledus ar saviem automobiļiem vai kvadricikliem. Azarts sarīkot autosacīkstes ir lielāks par bailēm par dzīvību.

Valsts policija skaidro, ka pārvietošanās pa ledu ar transportlīdzekļiem reglamentē pašvaldības noteikumi. Taču Daugavpils  domes juridiskajā departaments skaidro, ka  pašvaldībai nav šādu pilnvaru.

Latvijā vien divās pašvaldībās – Rīgā un Jūrmalā – ir noteikumi, kas ļauj izsludināt aizliegumu kāpt uz ledus.

Pirmdien ap pusdienlaiku glābēji atrada mirušu vīrieti, kurš Ķekavas novada Daugmales pagastā svētdien ar sniega motociklu ielūza Daugavas ledū. Pašvaldībām Latvijā nav likuma bāzes, lai sodītu zemledus makšķerniekus vai pārgalvīgus cilvēkiem, kuri dodas uz ledus. Daudzas vietvaras cīnās pašu spēkiem, liekot brīdinājuma zīmes un par pašvaldības līdzekļiem uzturot  glābšanas dienestus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti