Dienas ziņas

16. novembris – Starptautiskā iecietības diena

Dienas ziņas

Siguldā rada interesi par inženierzinātnēm

Top aizsardzības plāns Ziemupes dabas liegumam

Top aizsardzības plāns Ziemupes dabas liegumam

Pāvilostas novadā Ziemupes dabas liegums dibināts pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu nogalē, lai saglabātu piejūras mežu un kāpu īpaši aizsargājamos biotopus. Laika gaitā dabas vērtību stāvoklis ir mainījies – tas prasa izpēti un tālāku apsaimniekošanas kārtības noteikšanu. Tādēļ top jauns dabas aizsardzības plāns. 

Jauno plānu janvārī plānots nodot sabiedriskajai apspriešanai.          

Dabas aizsardzības plāns Ziemupes dabas liegumam izstrādāts vēl deviņdesmitajos gados, un šobrīd tas ir novecojis, jo 20 gadu laikā mainījusies izpratne gan par Latvijas dabas vērtību aizsardzības, gan apsaimniekošanas vajadzībām. Šobrīd veikti pētījumi, lai secinātu, kādā stāvoklī  atrodas dabas vērtības un kas būtu jādara, lai tiktu saglabāta teritorijas unikalitāte.

Plāna izstrādes koordinatore, Latvijas Dabas fonda pārstāve Baiba Strazdiņa stāsta, ka lieguma “nozīmība ir tieši pelēkās kāpas gar piekrasti un austrumu daļā slapjie, purvainie meži - ar grīņu sārtenēm, arī slapjie virsāji, kas ir unikāls dabas komplekss Latvijā”.

Ziemupes dabas lieguma teritorija stiepjas gar Baltijas jūru turpat 2500 hektāru platībā, ko pārsvarā aizņem meži, kuri lielākoties atrodas privātīpašumā.  Vides aizsardzības kluba pārstāvis Edmunds Kance uzskata, ka lieguma teritoriju būtu nepieciešams paplašināt līdz Pāvilostai.

“Paplašināšana ir absolūti nepieciešama, jo Kurzemes piekrastē pēdējo 20 gadu laikā notikusi ļoti intensīva apbūve. Aizvien mazāk paliek lielas, vienlaidus teritorijas, tieši uzsvaru liekot uz vienlaidu zaļajiem masīviem,” skaidro Kance.

Līdz šim lieguma teritorijā darbojās vispārējie dabas aizsardzības noteikumi, bet tagad tiks izstrādāts funkcionālais zonējums un individuālie noteikumi. Īpaša uzmanība tiks pievērsta infrastruktūras attīstībai.

Dabas aizsardzības pārvaldes speciāliste Kristīne Vilciņa stāsta, ka “tas ir viens no izaicinājumiem, kas jārisina šajā plānā. Kā plānot, lai tūrists zinātu, kur var droši atstāt mašīnu un kur var droši doties".

Dabas aizsardzības plāna izstrādē piedalās dažādu institūciju un dienestu pārstāvji, lai rastu kopīgu risinājumu teritorijas aizsardzības un apsaimniekošanas jautājumos. Plānots, ka janvārī Ziemupes dabas lieguma dabas aizsardzības plāns varētu tikt nodots sabiedriskajai apspriešanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt