Ārpus Rīgas

Priekulē gatavojas Ziemas jampadracim

Ārpus Rīgas

Atteikumus lauksaimniecības zemes iegādei saņem vien neliela daļa potenciālo pircēju

Dota zaļā gaisma ceļu remontam posmā Medumi-Daugavpils

Tomēr cirtīs koku aleju un remontēs vēsturisko Pasta ceļu pie Daugavpils

Buvdarbi Latvijas ceļa posmā, kuru dēvē par zaļajiem vārtiem uz Daugavpili un kas savulaik bijusi iekļauts kultūras mantojuma sarakstā ''Pasta ceļš Varšava-Pēterburga'', un kura remonts tika apdraudēts aizsargājamu ķērpju un skudru dēļ, tomēr tiks veikti.

„Zaļo gaismu” Eiropas Kohēzijas fonda atbalstītajam remontam ceļa posmā  Medumi-Daugavpils deva Daugavpils novada dome un Dabas aizsardzības pārvalde, ieviešot dažas korekcijas, kas būtu jāņem vērā, lai ceļa remonts  notiktu, bet tiktu saglabātas gan dabas vērtības, gan  neciestu ceļa vizuālā ainava.

Rezultātā tiks izcirsta liepu un papeļu aleja - kopumā 205 koki, kuru vietā tiks iestādīta jauna aleja ar 228 kokiem, bet ar retajiem kustoņiem un augiem bagātie koku stumbri tiks pārvietoti uz kādu no novada dabas parkiem.

Ceļš posmā no Medumiem Daugavpils novadā ir pirmais, pa kuru mūsu valstī iebrauc gan kaimiņvalsts Lietuvas, gan citu valstu autovadītāji. Tas ir valsts  nozīmes ceļš, kura remonts jau notiek, bet viens no posmiem - aleja ar seniem kokiem, ko dēvē arī par Daugavpils zaļajiem vārtiem, atrasto dabas vērtību dēļ varēja arī netikt atjaunots. Ieilgušais apspriešanas posms ir noslēdzies, un zaļā gaisma šī ceļa posma remontam nu ir dota, saka Daugavpils novada domes priekšsēdētājas vietnieks Arvīds Kucins.

Balsojums novada domē par koku alejas izciršanu netika pieņemts vienbalsīgi, divi deputāti bija pret. „Pret” bija Roberts Jonāns no Sventes pagasta, arī Sventes pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska, kura pēc pārdomām un izvērtēšanas savu negatīvo vērtējumu par alejas izciršanu ir  mainījusi un šobrīd atbalsta deputātu vairākuma lēmumu.

Pirmkārt, ceļam jākalpo satiksmes dalībnieku drošībai. Šis ceļš ir ļoti intensīvs – vidēji 3000 mašīnu diennaktī, turklāt tā ir Eiropas nauda, ko būtu vēlams šī ceļa remontā apgūt, nevis gaidīt vēl vairākus desmitus gadus šim pasākumam, tā jau iepriekš intervijā Latvijas Radio uzsvēris VAS “Latvijas Valsts ceļi” Daugavpils nodaļas vadītājs Gunārs Hmeļņickis.

Daugavpils novada pašvaldībā, kura teritorijā atrodas minētais ceļa posms ar koku aleju, prognozē, ka pēc būvniecības iepirkuma izsludināšanas šī ceļa posma rekontrukcija varētu ātrākais sākties šī gada nogalē vai arī notikt vēlāk - 2018.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti