Tiešsaistes seminārā skaidros, kāda būs ikdiena ar mazāk plastmasas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai skaidrotu, kādas izmaiņas Latvijas uzņēmējiem un iedzīvotājiem ieviesīs jaunais likums par plastmasu saturošiem izstrādājumiem, kas stāsies spēkā 2021. gada 3. jūlijā, “Zaļā josta” organizē bezmaksas vebināru “Nākotne bez vienreizlietojamās plastmasas”, kas norisināsies tiešsaistē šīgada 27. aprīlī no pulksten 10.00 līdz 12.00, informēja SIA “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

Gaidāmais likums ieviesīs virkni pārmaiņu, kuras izjutīs ikviens iedzīvotājs, un uzliks papildu atbildību ražotāju, tirgotāju, ēdinātāju un atkritumu apsaimniekotāju darbībā – gādāt, lai tiktu mazināta plastmasu saturošo izstrādājumu kaitīgā ietekme uz vidi, maksimāli piesakot karu virknei vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu.

Vebinārā par gaidāmajām izmaiņām stāstīs eksperti no “Zaļā josta”, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, iepakojuma ražotāja “Multipack”, atkritumu poligona “Getliņi EKO” un Latvijas Atkritumu saimniecības asociācijas.

“Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa uzsvēra, ka ne viss, kas ir vienreizlietojams, var būt dabai draudzīgs. Jau šobrīd daudzviet tiek plaši lietotas ilgtspējīgākas alternatīvas ierastajiem plastmasas traukiem. Arī Latvijā gan dabai draudzīgāk, gan uzņēmējiem izdevīgāk būs rast risinājumus, kā atteikties no vienreizlietojamiem traukiem pavisam.

“Plastmasu saturošu izstrādājumu likumprojekts ir viens no pirmajiem soļiem vienreizlietojamās plastmasas patēriņa ierobežošanā, kam sekos nākamie. Svarīgi, izglītojot un informējot sabiedrību, mainīt mūsu kopējos paradumus, arvien veicinot dabai draudzīgāku izvēļu veikšanu ikdienā, gan iegādājoties preces, gan tās lietojot,” uzsvēra Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere.

“Plastmasa pēc savas  būtības  nav  ne slikta, ne laba, bet jautājums ir par to, cik daudz un kādam nolūkam mēs to izmantojam un kādā veidā pēc izmantošanas to apsaimniekojam,” norādīja Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesore Sandra Muižniece-Brasava.

“Lai gan ražotāji vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu ražošanā aizvien vairāk izmanto bioloģiski noārdāmu un rūpnieciski kompostējamu plastmasu, uzsverot to noārdīšanās spējas, tomēr to pārstrāde bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes kompleksā būs ierobežota,” situācijas nopietnību uzsvēra SIA “Getliņi EKO” vides projektu vadītāja Baiba Rosicka, norādot, ka ir nepieciešama cieša sadarbība starp visām produkta dzīves ciklā iesaistītājām pusēm, lai teorētiski iespējamā iepakojumu un trauku pārstrāde varētu tikt īstenota dzīvē.

Plašāka informācija un dalībnieku reģistrācija pieejama “Zaļās jostas” mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti