Teiču rezervātā vākt dzērvenes drīkst noteiktās dienās un tikai apkaimē deklarētie

Teiču dabas rezervātā dabas vērtību saglabāšanas un dabas procesu netraucēšanas labad dzērveņu lasīšana ir ierobežota – to drīkst darīt tikai rezervāta regulējamajā zonā iepriekš noteiktos datumos – šī gada 17., 18., 24. un 25. septembrī, turklāt lasīt ogas ļauts vien Teiču purvam tuvējās pašvaldībās deklarētie, informēja Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP).

Doties pēc dzērvenēm rezervātā var Madonas novada Mētrienas un Barkavas pagasta, Jēkabpils novada Atašienes pagasta, Varakļānu novada Murmastienes un Varakļānu pagasta deklarētie iedzīvotāji.

Dodoties ogot, līdzi jāņem  personu apliecinošs dokuments, atļauts lasīt tikai dzērvenes, nevis citas ogas un sēnes, uzturēties drīkst tikai rezervāta regulējamā režīma zonā, ogu lasīšanai nedrīkst izmantot jebkāda veida palīgierīces, sevis radītie sadzīves atkritumi (maisiņi, lentas u.c. orientieri) aiz sevis jāsavāc, kā arī jāievēro ugunsdrošības un citu noteikumu prasības.

DAP Latgales reģionālās administrācijas uzraudzības un kontroles sektora vadītājs Dagnis Vasiļevskis skaidroja: "Teiču dabas rezervāts ir lielākais dabas rezervāts Latvijā, bet Teiču purvs – viens no lielākajiem neskartajiem sūnu purviem Baltijā. Purvi ir ļoti jutīgi pret nobradāšanu, to atjaunošanās notiek ļoti lēni, tādēļ ogošana atļauta tikai noteiktos periodos ierobežotam cilvēku lokam. Lai dabas daudzveidība tik īpašā vietā nemazinātos, rezervāta darbību regulē likums, kas nosaka, ko, kad un kurā zonā drīkst veikt."

Daudzi purvi atrodas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, dabas liegumos vai dabas rezervātu zonās, kur ogošana nav atļauta vai ir atļauta, ievērojot noteiktas prasības. Visu informāciju var aplūkot dabas datu sistēmā "Ozols".

Par pamanītām nelikumīgām darbībām Teiču dabas rezervātā DAP aicina sazināties, zvanot pa tālruņa numuru +371 26112686.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti