Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgā aizvadīts «Čempionu kauss» riteņbraukšanā

Taureņu naktī pēta Zilupes taureņu populāciju

Tauriņu naktī pēta Zilupes taureņu populāciju

“Tauriņu nakts” ir kļuvusi par tradīciju dažādos Latvijas novados. Šoreiz Dabas aizsardzības pārvalde aicināja iedzīvotājus uz pasākumu Zilupē, izzināt krāšņi kukaiņu dabu. Ik gadu tiek atklātas līdz pat 10 jaunām taureņu sugām.

Pašā Krievijas pierobežā, Zilupes novada Grebļa kalna liegumā ir novērojama viena no lielākajām tauriņu populācijām visā Baltijā. Te sastopamas aptuveni 500 sugas, no kurām lielākā daļa ir iekļauta sarkanajā grāmatā. Sadarbībā ar Zilupes novada pašvaldību un Dabas aizsardzības pārvaldi pasākumā “Tauriņu nakts” varēja uzzināt vairāk par šiem krāšņajiem kukaiņiem.

"Galvenais pasākuma mērķis ir apzināties, pirmām kārtām, dabas vērtības Zilupes novadā, to, kas pie mums ir unikāls un ko ar to darīt, lai saglabātu, lai arī mūsu mazbērni un mazmazbērni to varētu redzēt, tos mūsu aizsargājamos taureņus, kas saglabātos, kas būtu un kā mēs varam mūsu taureņiem palīdzēt," saka Zilupes novada tūrisma organizatore Ilga Ivanova.

Latvijā kopskaitā ir vairāk kā 2400 dienas un nakts taureņu sugas. Dabas aizsardzības pārvaldes sagatavotajā prezentācijā var pilnībā novērtēt šo kukaiņu krāšņumu, ko dabā ne vienmēr var saskatīt. Tā kā 80% no Grebļa kalnā sastopamajām taureņu sugām ir tieši naktī novērojamas, īpaši izveidotās kukaiņu pievilināšanas gaismas teltīs tiek pētīta šeit sastopamo taureņu populācija.

"Šeit ir iespējams ļoti daudz migrējošu kukaiņu sugu, kuras parādās Latvijā pirmo reizi. Katra taureņu pētnieka mērķis ir atrast Šo jaunu tauriņu sugu. Turklāt šeit ir tādas dienas taureņu sugas, kuras ļoti šaurā, mazā vietā izplatītas kā Espersetu zilenītis. Latvijā ir samērā daudz sugu. Katru gadu atrod vismaz 8-10 jaunas sugas, kuras līdz šim Latvijā nav reģistrētas," stāsta entomologs, Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis Guntis Akmentiņš.

Taureņu nakts ir izglītojošs pasākums, lai vērstu sabiedrības uzmanību uz Latvijā sastopamajām dabas vērtībām. Piedalās gan vietējie iedzīvotāji, gan arī interesenti no tuvākām un attālākām vietām.

Kukaiņu pētnieks norāda, ka šādu nakts tauriņu pievilināšanas telti var izveidot arī mājas apstākļos, noklājot balta auduma drānu pie gaismas avota, un pētīt, kādi kukaiņi sastopami jūsu apkārtnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt