Tašiņas, maisiņi, somas - skolēni prezentē pašdarinātus iepirkumu maisiņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ar vērienīgu dizaina maisiņu un somu modes skati un daudzveidīgiem priekšnesumiem, aktualizējot plastmasas maisiņu nelabvēlīgo ietekmi uz vidi, aizvadīts “Zaļā josta” bērnu radošā konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai” fināls. Konkursa fināla kārtā par nākotnē stilīgākā un ilgtspējīgākā iepirkumu maisiņa, kas gatavots no otrreizējām izejvielām, radītāja titulu sacentās 24 komandas no visas Latvijas. Par uzvarētājiem atzīti madoniešu un liepājnieku darbi.

Konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai” fināls norisinājās modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” šī gada 26. aprīlī. Tajā 24 komandas, pārstāvot visus četrus Latvijas reģionus – Latgali, Vidzemi, Kurzemi un Zemgali –, demonstrēja savus izstrādātos alternatīvos risinājumus plastmasas maisiņu aizstāšanai ar praktiskām pašrocīgi gatavotām iepirkumu somām, maisiem un tašiņām.

Pēc žūrijas vērtējuma, par labākajām idejām nākotnes iepirkumu maisiņu dizainam atzīti sekojošu mācību iestāžu audzēkņu gatavotie darbi. Pirmsskolas izglītības iestāžu grupā: 1. vieta Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādei “Priedīte”, 2. vieta Iecavas novada pirmsskolas izglītības iestādei “Dartija”, 3. vieta Madlienas pirmsskolas izglītības iestādei “Taurenītis”. Skolu grupā: 1. vieta Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolai, 2. vieta Bauskas 2. vidusskolai, 3. vieta Ogresgala pamatskolai.

Simpātijas balvas no “Zaļā josta” saņēma arī: Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Priedīte”, Nīcas novada pirmsskolas izglītības iestāde “Spārīte”, Valmieras pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestādes “Vālodzīte” struktūrvienība “Krācītes”, Nīkrāces pamatskola, Trapenes sākumskola, Valdemārpils vidusskola.

“Zaļās jostas” rīkotais radošais konkurss “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai” norisinājās šī gada pavasarī, un tajā piedalījās vairāk nekā 1200 bērnu no 176 mācību iestāžu komandām. Konkursam pieteiktas neskaitāmas oriģinālas idejas maisiņu darināšanai no otrreizējiem, savu mūžu nokalpojušiem materiāliem, piemēram, izdilušām džinsu biksēm, novalkātiem T krekliem, par rokturiem izmantojot vecās kaklasaites un šalles. Vairāku dizaina somu tapšanai bērni izmantojuši izlietoto plastmasas iepakojumu – dzērienu pudeles, plastmasas maizes maisiņus, vecos iepirkumu maisus, kas griezti, kausēti, līmēti, tamborēti un citādi pārveidoti nodilumizturīgā un mitrumizturīgā materiālā. Praktisku eksperimentu ceļā bērni pierādīja, ka arī vecās kancelejas preces ir derīgas somu izgatavošanai – somas darinātas gan no kancelejas mapēm, gan aprakstītā rakstāmpapīra, gan no žurnālu vākiem un tukšajām kastēm. Arī ikdienā nokalpojušas mājlietas iespējams izmantot iepirkumu maisu šūdināšanai, piemēram, vecās žalūzijas, mūzikas plates vai pat tukšās kannas no vējstiklu šķidruma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti