Vides fakti

Nezaļu vitamīni

Vides fakti

Bioloģiski noārdāmo atkritumu konteineri

Talka

Talkas laikā savāktie atkritumi var kļūt par vides piesārņojumu

Akciju sabiedrība “Latvijas Valsts meži” ik gadu no meža izved ap 7000 kubikmetru atkritumu, kas izmaksā 80–100 tūkstošus eiro. SIA “Rīgas meži” galvaspilsētā vien tērē 120 tūkstošus eiro, lai atbrīvotu vidi no cilvēku radītā piesārņojuma nastas, noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "Vides fakti". Nereti atkritumi konkrētajās vietās rodas tāpēc, ka kāds, labu gribot, tos ir savācis, bet tālāk nav nodrošinājis to izvešanu.

Ja Lielā talka iedvesmojusi uz labajiem vides sakopšanas darbiem, tad sākotnēji jāsazinās ar pašvaldību, lai noskaidrotu, kur likt atkritumus, lai savāktais nekļūtu par vides piesārņojumu.

“Te sākas tas stāsts, kā labais darbs var pārvērsties ne tik labā, ja tu neesi līdz galam izdomājis un saplānojis kaut vai savu mazo talku. Biju saskārusies sociālajos tīklos, ka cilvēki ļoti lepojas, ka viņi savāc atkritumus, bet pēc tam atnāk informācija, ka netālu no tās vietas, kur it kā ir savākts, tie maisi stāv. Cilvēks lepojas sociālajos tīklos, bet patiesībā atstāj aiz sevis kaudzi ar atkritumiem, kurus neaizved,” skaidroja Lielās talkas organizatore Vita Jaunzeme.

Sešu gadu laikā, kopš Valsts vides dienests izveidojis mobilo lietotni “Vides SOS”, ir saņemti vairāk nekā 15 tūkstoši iedzīvotāju trauksmes signāli par piesārņojumu. Pēdējos gados rekordlielā daudzumā, jo pandēmijas laikā cilvēki vairāk atpūtās dabā un tika atklāts vairāk noziegumu pret vidi.

Tiesa gan, likuma sargi pašus piesārņotājus pie rokas noķēra reti. Atbildība jāuzņemas teritoriju īpašniekiem vai apsaimniekotājiem. Fiziskai personai sods ir no 70 līdz pat 1000 eiro, savukārt juridiskām personām no 250 līdz 2800 eiro.

Rakstu sēriju līdzfinansē:

 

 

 

 

Vides fakti

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt