Talkā Rītabuļļos turpinās cīņu pret invazīvo Tatārijas salātu

Turpinot cīņu pret invazīvo Tatārijas salātu, šodien Rītabuļļu pludmalē notiks iniciatīvas “Daru labu dabai” talka, ko rīko Dabas aizsardzības pārvalde un Pasaules Dabas fonds. Dabas parka “Piejūra” kāpu zonā ekspertu pavadībā interesenti aicināti kopīgiem spēkiem ierobežot Tatārijas salāta izplatību un līdzdarboties piejūras ekosistēmu saglabāšanā.

Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Agnese Balandiņa stāsta par invazīvo Tatārijas salātu Māra Rozenberga
  Talkas laikā tiks filmēts arī izglītojošs video, ko vēlāk varēs noskatīties mājaslapā “daridabai.lv” un doties individuālās talkās. Viens no šo talku mērķiem ir izglītot cilvēkus par invazīvajām sugām, skaidro Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Agnese Balandiņa. Šīs dienas talkas “pretinieks” Tatārijas salāts ir Eirāzijas stepes joslā izplatīts augs, kas Latvijā nonācis ar cilvēku starpniecību.

   

  “Pārsvarā šis augs ir sastopams tieši piekrastē, tas ļoti strauji vairojas un izplešas, tādēļ tur vairs nevar augt tie augi, kam dabiski būtu mūsu kāpās jāaug. Tādēļ ar šo Tatārijas salātu ir jāpacīnās, lai tas tur nejūtas tik labi un neizplešas tik daudz,” skaidroja Balandiņa.

  Cīnīšanās ar Tatārijas salātu notiek vienkārši – augu ar visu sakni nepieciešams izraut. “Atšķirībā, piemēram, no citas invazīvās sugas – krokainās rozes, kuras saknes var būt vairāku metru garumā –, Tatārijas salātam sakne ir relatīvi īsa un viegli izraujama,” skaidroja Balandiņa, piebilstot, ka nekāds speciāls aprīkojums talkai nav nepieciešams – pietiks ar darba cimdiem.

  DAP pārstāve ieteica, ka ar invazīvo augu pludmalēs var cīnīties arī atpūtas laikā, ne tikai speciāli rīkotā talkā. “Ja apnīk gulēt saulē, var aiziet paravēt Tatārijas salātu,” viņa rosināja.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti