Dienas ziņas

Cesvaines pilī strādā restauratori

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Suņu biatlona sacensības Rēzeknē

Suņu biatlona sacensībās Rēzeknē 79 dalībnieki

Šodien Rēzeknē sportiskā un azartiskā gaisotnē aizvadītas starptautiskās dienesta suņu biatlona sacensības “Latvija 2016”. Tās ik gadu rīko robežsardzes kinologi. Piedalās ne tikai profesionāli kinologi, bet arī  amatieri, cilvēki, kuriem patīk suņi. Šogad bija 79 dalībnieki,  rekordliels skaits tieši tautas klasē -  53 dalībnieki.

Kad visi sacensību dalībnieki nostājušies, tiek atklātas 11. starptautiskās dienesta suņu biatlona sacensības Rēzeknē. Pirms starta jūtams satraukums gan suņiem, gan viņu saimniekiem.

„Suns ir labāks sagatavots par mani, jā, viņš ir vairāk trenēts, es pati tā mazāk, bet mēģināšu. - Kas uztrauc, par ko esat pārliecināta? - Vairāk pārliecināta par suni, viņš šķēršļus ļoti labi pārvar, es pati… grūta trase, izskatījām, bet es domāju, ka izejama,” sarunā saka sacensību dalībniece Baiba Salmane.

Pirmais tautas klasē startē Pēteris Leja. Pēterim ir 66 gadi, kungs jau kuro gadu sacensībās piedalās ar diviem suņiem, tāpēc trasi iziet divas reizes - kā pirmais un pēdējais.  Pēteris ir labs paraugs pārējiem. Trases garums ap 9 kilometriem, dalībniekiem jābūt fiziski labi sagatavotiem, savukārt suņiem jāprot pārvarēt dažādus šķēršļus un jāklausa saimnieka pavēlēm. Viegli nav, to atzīst arī sacensību dalībnieks Jēkabs Bērziņš.

Savukārt VRK Kinoloģijas dienesta priekšnieks Uldis Barkāns stāsta, ka šogad ir atsevišķa kategorija bērniem līdz 16 gadiem, kurā piedalās 11 dalībnieku: „Viss, kas saistīts ar suņiem, tas attīsta arī bērniem  labās attiecības ar dzīvniekiem, kas pēc tam dzīvē noderēs, un tikai pozitīvā gultnē attīstīs šos te jaunos cilvēkus.”

Sacensību trase un uzdevumi gan profesionāliem kinologiem, gan dalībniekiem tautas klasē ir vienādi.  Tāpēc, kā vieni, tā otri sacensībām gatavojas nopietni.

„Katru dienu vairāk vai mazāk, katru dienu, pa drusciņai, ir speciālas nodarbības tā katru dienu. (..) Jā, man jau draugi arī par prasa, kur visam laiks, bet redz, ka var,” apmierināta ir  sacensību dalībniece Iveta Lange.

Suņu mīļiem tas ir dzīvesveids, kuru atbalsta visa ģimene kopā, piekrīt Andrejs Langs: „Ir kustības, ir dzīvesprieks, ir kaut kādas emocijas jaunas, labas protams… Skriet var kurš katrs, bet tā līdz kaulam paņemt var tikai to sajūtu tas, kuram tas patīk, kuram tas suns patiešām interesē.”

Sacensību laukumā ieradušies arī kucēni, bet, lai startētu, vēl jāpaaugas, pagaidām sacensību vide ir laba iespēja, kur aprast ar cilvēkiem un citiem sugas brāļiem. Lai pēc laika, apgūstot vēl citas prasmes, arī varētu  piedalīties nopietnajos pārbaudījumos.

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti