4. studija

Vai Mārupes pašvaldības daudzstāvu namu iemītnieki apdraud savus bērnus?

4. studija

Ceturtā studija

Kuram jāuzņemas atbildība par lielveikala eskalatorā sakropļotu suni?

Suns traumē ķepu uz eskalatora; veikals joprojām nereaģē

Pēc tam, kad veterinārārste Lita Konopore sociālajos tīmekļos vērsa suņu saimnieku uzmanību uz faktu, ka lielveikalā "Rīga Plaza", kas sevi sauc par mājdzīvniekiem draudzīgu veikalu, suns ir savainojis ķepu uz eskalatora, veikals nav nekādā veidā reaģējis uz šo ziņu, pastāstīja Latvijas Televīzijas raidījumā "4. studija".

Ja lielveikals sevi pasludinājis par "suņiem draudzīgiem", vai tas nozīmē, ka šo suņu saimnieki var būt pārliecināti, ka tajā ienācis, suns ir absolūti drošā vidē? Dažādi ķepiņu savainojumi ikdienā ir viena no biežāk sastopamajām traumām.

Tomēr gadījums, ka suns traumē ķepu uz slīdošajām kāpnēm, ārstes praksē ir pirmo reizi.

"Dzīvniekam ļoti nopietni traumēti nagi, norautas abu nagu kapsulas pilnībā. Tā kā jautājums, vai nagu kapsuliņas ataugs, vai būs vajadzīga nopietna ķirurģiska iejaukšanās, lai tie pirkstiņi var vispār funkcionēt un bez sāpēm," situāciju raksturoja veterinārārste.

Cietušās suņu meitenes Pērles saimniekiem veikalā bijis konkrēts mērķis – nopirkt bērnam pāris lietas skolai, tādēļ pa ceļam izvēlējušies sunim draudzīgo veikalu.  

"Domāju – varbūt ņemt viņu "opā". Viņa parasti ļoti bailīga ir. Bet šinī gadījumā viņa nebaidījās, stāvēja, un nelikās tajā brīdī nekas bīstams. Es tieši gaidīju to brīdi, kad tuvojās, kur beigsies tas eskalators, lai viņu tā kā piepaceltu, ja vajag, ja viņa baidās. Bet viņa tieši uz beigām rāvās uz priekšu un skrēja. Es pat nepaguvu noreaģēt," atcerējās savainotā suņa saimnieks Mārtiņš.

Ir lieli un mazi suņi, un arī viņu nadziņi atšķiras. Visticamāk, savainotais suns bija savus nagus ielicis gropītēs, kas atrodas uz eskalatora kāpnēm, un, ņemot laukā, aizķēris. Veterinārārste nešaubās, ka atbildība par notikušo, protams, ir jāuzņemas suņa saimniekam. Tomēr, ņemot vērā, ka ir lietas, par ko reizēm cilvēki vienkārši var neaizdomāties, četrkājaiņiem draudzīgam veikalam būtu situācijas jāparedz.

"Mani personīgi izbrīna tas, ka pie šī eskalatora nav pilnīgi nevienas norādes par tā drošu lietošanu. Un esmu diezgan pārliecināta, ka tādai norādei vajadzētu būt.

Jo, ja tas var notikt ar suni, tikpat labi tas var notikt arī ar bērnu, kam ir atklāta tipa sandales, jo tur arī ir pliki pirkstiņi. Bērni mēdz nostāties uz pirkstgaliem," pauda veterinārārste.  

Veikala administrācija stāstīja, ka, pirms nolēmuši ļaut klientiem veikalu apmeklēt kopā ar mīluļiem, konsultējušies ar kinologiem, un kopīgi tobrīd šādu risku nav paredzējuši.

Tirdzniecības centra vadība skaidroja, ka, ņemot vērā radušos situāciju, tiks izvietoti brīdinājumi, taču uzsvēra, ka visas riska situācijas paredzēt nevarēs. Tāpēc ikvienu tirdzniecības centra apmeklētāju lūdz būt piesardzīgam.

Kinoloģe Gunda Šabanova pastāstīja, ka iemācīt sunim braukt ar eskalatoru ir iespējams. Taču, pat apmācot dienesta suņus, šādus vingrinājumus viņiem neuzdod, jo arī mācībās jāparedz suņiem droša vide. Speciāliste neiesaka cilvēkiem kopā ar suni izmantot tāda veida kāpnes, jo "saimniekam ir jāparedz desmit soļi uz priekšu, kāds risks pastāv". Savukārt veikalu – kā jauno kucēnu socializēšanas vietu – kinoloģe atzīst pat par ļoti piemērotu.

"Tur ir daudz skaņas, trokšņu. Jo ātrāk kucēnu ved tādā vidē, jo ātrāk viņš pierod pie cilvēkiem, pie dažādiem trokšņiem, pie smaržām, un viņš ir pārliecinātāks par sevi, viņš nav bailīgs," atzina kinoloģe, piebilstot, ka, protams, nevajag vest suni pie pārtikas precēm vai ņemt līdzi pielaikot kleitu.  

Pērles saimnieki, protams, ļoti pārdzīvo, ka iespējamo notikumu scenāriju nav paredzējuši iepriekš, tādēļ

no sirds brīdina visus suņu saimniekus – mazos suņus uz slīdošajām trepēm ņemt uz rokām, bet ar lielajiem kāpt pa kāpnēm.

Labā ziņa ir tā, ka Pērle pamazām atveseļojas un jūtas daudz labāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti