Rīta Panorāma

Intervija ar Aleksandri Līnu un grupu "Trimanos"

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Suns pludmalē. Atļauts vai aizliegts?

Suns pludmalē. Atļauts vai aizliegts?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Karstajā laikā arī dzīvniekiem jāmeklē iespējas atveldzēties. Piemēram, suņu saimnieki rūpēs par saviem mīluļiem labprāt vēlas viņus paņemt līdzi uz pludmali. Tikmēr citiem pludmales apmeklētājiem tas var nepatikt. Rezultātā iznāk vārdu apmaiņa par to – drīkst vai nedrīkst peldvietā atrasties ar suni. Kāda ir vairāku Latvijas pašvaldību nostāja par dzīvniekiem pludmalē?

Brīdī, kad ir karsts, doties atveldzēties ūdenī vēlas ne vien cilvēki, bet arī mūsu četrkājainie draugi suņi. Latvijas pašvaldību nostāja – drīkst vai nedrīkst pludmalē atrasties dzīvnieki – ir ļoti dažāda.

Kūrortpilsētā Jūrmalā pie jūras labāk doties bez saviem mājdzīvniekiem, jo pilsētas teritorijā pludmalē suni izvest ir aizliegts, skaidro Jūrmalas pašvaldības policijas Glābšanas dienesta priekšnieks Edijs Pivarūns.

Un, tā kā Jūrmalas pilsētas pludmales zona ir ļoti gara, šeit jārēķinās, ka pieeja pie jūras suņiem būs liegta daudzu jo daudzu kilometru garumā.

Par noteikumu neievērošanu sods ir, sākot no brīdinājuma, līdz pat 700 eiro.

Citādāk ir Saulkrastos. "Uz pludmali jūs varat iet nopeldēties, bet neaizmirstam to, ka sunim ir jābūt pavadā. Ja iet peldēties peldvietā, tad kategoriski nē. To aizliedz gan Ministru kabineta noteikumi, gan pašvaldības saistošie noteikumi," saka Saulkrastu pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Guntis Vinteris.

Peldvietu var atpazīt pēc īpašām zīmēm, kas norāda, kur tā sākas un kur beidzas. Šādas zonas Saulkrastos ir tikai divas un salīdzinoši īsas. Pārējā pilsētas teritorijā ar suņiem droši var pastaigāties un arī nopeldēties. Tādi paši noteikumi ir arī Rīgā gan pie jūras, gan ezeriem un upēm.

"Ja kāds suņa saimnieks vēlas suni nopeldināt, to var darīt jebkurā citā vietā, izņemot oficiālās peldvietas un īpaši aizsargājamās dabas zonas – Vecāķu rajons, Vakarbuļļi un Daugavgrīva – tur ir īpaši aizsargājams dabas parks, kur suņus nedrīkstēs peldināt," norāda Rīgas pašvaldības policijas inspektors glābējs Pēteris Panovs.

Tātad, ja cilvēki vēlas izpeldināt savu mājdzīvnieku – vienmēr ir vērts iepazīties ar pašvaldības noteikto kārtību.

Citādāk var sanākt nevajadzīgi strīdi gan ar citiem atpūtniekiem, gan ar pašvaldības policiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti