Dienas ziņas

Dzīvojot Nepālā, izveido ražotni Latvijā

Dienas ziņas

Pieturvietās iepriecina Rēzeknes iedzīvotājus

Suņi – seniori meklē mājas

Suņi seniori no patversmes «Ulubele» Ziemassvētkos vēlas atrast jaunas mājas

Jau vairākus gadus dzīvnieku patversme “Ulubele” aicina dot mājas gados vecākajiem suņiem un kaķiem, kuriem jaunus saimniekus atrast ir visgrūtāk. Arī šogad Ziemassvētku vecītim tika rakstīta īpaša vēstule ar lūgumu, lai Jauno gadu mājās sagaida vismaz puse no 100 “Ulubeles” opīšiem.   

Pelēkajai, pūdelim līdzīgajai Adai ir deviņi gadi, bet viņas māsiņai Grafai - 14. Tas ir cienījams vecums sunim. Abas vislabāk jūtas kopā.

Katram sunim ir savs stāsts, kāpēc tādā vecumā zaudējis mājās.  Visbiežāk dzirdētais – nomiris saimnieks. Patversmes darbinieki iepazinuši suņu raksturus, un katram senioram ir izveidota gluži vai reklāmas kampaņa, lai uzrunātu cilvēkus dot mājas suņiem.   

No aptuveni 500 dzīvniekiem, kuri patlaban mīt “Ulubelē”, aptuveni simt ir jau pensijas gados. Tā kā adoptētāji parasti izvēlas gados jaunākus dzīvniekus, “Ulubele” šogad rakstīja īpašu vēstuli Ziemassvētku vecītim, lai atrastu saimniekus vismaz 50 senioriem. Un daži lūgumi ir uzklausīti.

Inga noskatījusi masīvo Hēru. Abas vēl iepazīstas.

Tikmēr Buča neatiet no savas potenciālās saimnieces. Abas pazīstamas jau aptuveni mēnesi, un, kā saka Sandra, tā esot bijusi mīlestība no pirmā acu skatiena.

“Ulubeles” vadītāja Ilze Džonsone stāstīja, ka šis gads nav bijis viegls. Gan cīnoties parlamentā par likumdošanas izmaiņām, gan arī bijuši vairāki gadījumi par antisanitāros apstākļos dzīvokļos turētiem suņiem. Šobrīd visiem mazajiem klēpju sunīšiem, kas tika izņemti vasarā kādā dzīvoklī Pārdaugavā, atrastas mājas.  

Vienu no mazajiem pūkainajiem kamoliņiem paņēmusi arī LTV7 žurnāliste Gaļina Solodovņika. Terjerveidīgo plušķi nemaz nevar pazīt, sasukāts un saķemmēts, tas rātni sēž klēpī.  

Gada nogalē “Ulubele” parasti rīko Ziemassvētku pasākumu, lai pateiktos visiem ziedotājiem un labdariem. Tad arī sabrauc kopā bijušie patversmes iemītnieki ar saviem jaunajiem saimniekiem.

Jau kādu laiku arī Bellai ir jauns saimnieks. TV raidījumu un pasākumu vadītājs Valters Krauze stāstīja, ka braucis pēc cita sunīša, bet izvēlējies Bellu. Sunīte tiekot visur ņemta līdzi un, kā noprotams, arī lutināta.

Ziemassvētku vecīša tērpā Bella Valteru Krauzi nepazīst, bet, izdzirdot viņa balsi, pavada nostiepjas un balto spalvu kamoliņu nav viegli noturēt.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt