Suņi iepazīst domāšanu un uztveri attīstošas rotaļlietas

Arvien lielāku interesi suņu saimnieku vidū piesaista interaktīvās rotaļlietas. Tās ne vien attīsta suņa domāšanu un uztveri, bet arī spēj atturēt no nevēlamiem ieradumiem.

Rotaļlietas balstītas uz ēdiena atrašanas pamatprincipa, kas nozīmē, ka, spēlējoties ar šīm rotaļlietām, sunim ir jāliek lietā ne tikai prāts, bet jāizmanto arī savi maņu orgāni.

Spēles iedalās dažādās sarežģītības pakāpēs, tāpēc tās būs piemērotas kā iesācējiem, tā arī tādiem sunīšiem, kas jau ar ko tādu ir iepriekš saskārušies.

Suni ar rotaļlietām var sākt iepazīstināt jau no trīs mēnešu vecuma. Tomēr būtiski ir visu darīt pakāpeniski.

LTV raidījums "4.studija" novēroja, kā pirmo reizi ar rotaļlietām iepazīstas kucēns Šeila, kurai šī ir pilnīgi jauna pieredze. Arī franču buldogam Lotei tā ir pirmā saskarsme, darbojoties ar šādām rotaļlietām. Kā atklāja kinoloģe Jūlija Bogomolova, vecumam, kurā suns tiek, iepazīstināts ar rotaļlietām, nav būtisks, svarīgāka ir saimnieka klātbūtne, kas motivē suni spēles gaitā.

Savukārt bīglu meitene Fidži ir vienīgā, kas ar interaktīvajām rotaļlietām ir saskārusies jau iepriekš, tāpēc viņa spēj veikt jau daudz grūtākus uzdevumus.

Spēlējoties ar interaktīvajām rotaļlietām, sunim ir iespēja izmantot maņas, kuras ikdienā var netikt pietiekami daudz nodarbinātas, piemēram, oža. Ja suns pietiekami daudz neizmanto savu degunu, tad tam laika gaitā var rasties nelāgi ieradumi. Kinoloģe interaktīvās rotaļlietas iesaka izgatavot arī pašiem. Tām nav obligāti jābūt veikalā pirktām.

Otrs veids, kā darboties ar suni, speciāli neiegādājoties šādas rotaļlietas, ir, izmantojot parastas plastmasas glāzes, zem tām paslēpjot gardumu, kas sunim jāatrod. Šāda tipa rotaļlietas ir sevišķi piemērotas suņiem ar kustību traucējumiem.

Nav svarīgi, vai iegādājas kādu no veikalā pieejamajām rotaļlietām vai tās izgatavo paši, būtiskāk ir veltīt laiku un uzmanību savam mīlulim, iegūstot kā viņa uzticību, tā arī paklausīgāku suni pašiem.

 

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti