Panorāma

Gadu mijā gatavo muzikālu un krāšņu uguņošanu

Panorāma

100 tūkstoši cilvēku Rīgā kopā sagaida Jauno gadu

Suņa gadā - suņa labsirdību un uzticību!

Suņa gadā - suņa labsirdību un uzticību!

Šogad veiksies tiem, kuriem ir labi un godīgi nolūki, un tiks atalgota uzticība. Tādu šo, Dzeltenā zemes suņa gadu, prognozē cilvēki, kuru ikdiena rit kopā ar suņiem. Vienā no lielākajām patversmēm “Ulubelē” atzīst – attieksmē pret dzīvniekiem sabiedrība ļoti lēnām, bet sāk mainīties uz labo pusi. Šogad patversme grib pievērst adoptētāju uzmanību vecajiem suņiem, kuriem grūtāk atrast jaunas mājas. Ikviens var kļūt par apdrošinātāju - ziedot līdzekļus, lai sunim senioram, dodoties pie  jaunā saimnieka, līdzi dotu polisi, kas segtu veterināros pakalpojumus gadījumā, ja dzīvnieks sasirgst.

Rika pilnībā atbilst gada simbolam. Ne tikai pēc kažoka krāsas. Gudra un labsirdīga. Īpaša. Rika bija “Ulubeles” pirmais suns, kura dēļ 2005. gadā domubiedru grupa nodibināja patversmi. 

"Saucam par mūsu pensionārīti Riku, viņai ir 12 gadi. Kad viņa nonāca "Ulubelē", viņa bija pavisam jauns suns. Viņai nebija vairāk par gadu..., bet dzīvē ir tā, ka ne visiem paveicas. Ne visi tiek uz mājām, un Rika ir viens no suņiem, kuru neviens tā arī nenoskatīja," stāsta dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone.

Suns ir godīgs, modrs un sargā, tāpēc Suņa gads solās būt labs - domā "Ulubeles" darbinieki.

"Cilvēkiem vajadzētu pārņemt labākas suņa īpašības – būt uzticīgiem, nekad nenodot, būt labsirdīgiem, mīlēt, mīlēt... kā suņa mīlestību – vienīgo un līdz mūža galam. Gads būs labs un veiksmīgs visiem labiem cilvēkiem, kas dara labus darbus," paredz Džonsone. "Var atmest visus kaitīgos ieradumus ... tam atvēlēto budžetu, piemēram, ja kāds pīpē vai par daudz vīnu dzer, apdomāt un labāk izvēlēties kļūt kādam patversmes senioram par apdrošinātāju, tādā veidā izdarot divus labus darbus."

Tādi vecīši kā Rika patversmē ir apmēram piektā daļa dzīvnieku. “Ulubelē” šobrīd mīt 250 kaķi un 200 suņi. Kā stāsta darbinieki, gados vecāki ļaudis labprāt adoptētu arī vecu sunīti, taču viņus biedējot iespējamās lielās veterinārās izmaksas, ja dzīvnieks sasirgs. Lai iedrošinātu cilvēkus adoptēt arī sirmos suņus, izveidota “Senioru programma”, un ikviens, finansiāli atbalstot, var kļūt par apdrošinātāju.

"Visiem suņiem, kas ir vecāki par astoņiem gadiem, dodam līdzi "Ulubeles" zelta veselības polisi. Tas nozīmē, ka, adoptējot sunīti vairāk nekā astoņus gadu vecumā, cilvēki var rēķināties, ka viņiem visu atlikušā suņa mūža garumā būs bezmaksas veterinārmedicīniskā aprūpe. To mēs nodrošinām tepat uz vietas patversmē. Un piesaistām klīnikas, sadarbības partnerus, kas var nākt palīgā," skaidro Džonsone. "Ja katram senioram būs savs apdrošinātājs, mēs atradīsim arī saimnieku, lai suns tiek ātrāk uz mājām."

Pārsvarā ir klaidonīši, kuri atrasti uz ielas. Arī tie, kuru saimnieki nomiruši, bet bērniem vecāku mīļais suns nav vajadzīgs. Joprojām ir cilvēki, kuri iegādājas dzīvniekus mirkļa iegribas pēc, bet vēlāk ved atpakaļ uz patversmi vai vienkārši izmet kā apnikušu un nederīgu lietu. Tāpēc “Ulubelei" šogad diez vai izdosies sasniegt lielo mērķi, ka katram dzīvniekam ir atbildīgs saimnieks, ka patversme paliek pustukša un ar laiku kļūst par suņu un kaķu viesnīcu.

"Es ar cerību skatos uz jauno paaudzi. Man liekas, ka cilvēki kopumā paliek labsirdīgāki un atbildīgāki. Ļoti lēni. Gribētos ātrāk, bet situācija mainās. Valstī ir noteikta obligātā suņu čipošana un reģistrēšana. Tas jau ir milzīgs solis uz priekšu, lai, ja cilvēki dara pāri dzīvniekiem, pamet viņus, pēc tam var šos cilvēkus atrast," saka Džonsone.

Diemžēl līdz ar Jaunā gada uguņošanu patversmēs atkal nonākuši daudzi suņi, kuri pārbīlī aizmukuši no mājām un pazuduši. Ja mīlulis pazudis, steigšus jāievieto sludinājums portālā „dzivniekupolicija.lv”, kuru skata visas patversmes Latvijā. Vēlams ievietot suņa fotogrāfiju un norādīt vietu, kur pazudis. Ja suns būs nonācis patversmē, ar saimnieku sazināsies.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt