4. studija

4. studija

4. studija

Kāpēc redzes invalīdi rēķinus var apmaksāt tikai agri no rīta vai vēlu vakarā?

Vai piesaulītē jau gozējas nelūgtie viesi - Spānijas kailgliemeži?

Speciāliste: Atsevišķi Spānijas kailgliemeži varētu būt pārziemojuši pagrabos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Neskatoties uz bargo salu, kas nupat ir beidzies, Rīgā jau manīti kailgliemeži, raidījumam "4. studija" ziņoja skatītāja Ieva, kas bažījas, vai tie gadījumā nav ieceļotāji no Spānijas. Speciālisti norādīja, ka Spānijas kailgliemeži vēl nav izšķīlušies no oliņām, un, visticamāk, par svešzemniekiem noturēti mūsu pašu vietējie kailgliemeži.

Augu aizsardzības dienesta speciāliste Anitra Lestlende pieļāva, ka atsevišķi Spānijas kailgliemežu eksemplāri gan varētu būt pārziemojuši pagrabos, kur ir konstanta temperatūra. Tomēr nekādus visaptverošus  gliemežu apkarošanas pasākumus tik agri nav iespējams uzsākt. Turklāt, visticamāk, – šī gada bargā ziema būs darījusi savu.

"Kādēļ viņi pagājušā gadā savairojās – tādēļ, ka nebija ziema. [..] Visi rudenī izšķīlušies mazie gliemezīši ļoti veiksmīgi pārziemoja un, ja atceramies, februārī jau ziedēja sniegpulkstenītes, tad viņi veiksmīgi arī varēja atsākt savu attīstību," skaidroja Lestlende.

Vienīgie priekšdarbi pret šiem kaitēkļiem, ko dārzkopji varēs darīt nedaudz vēlāk, – vienkārši sakopt dārzu.

Speciāliste uzsvēra, ka ir svarīgi "radīt augiem labvēlīgus augšanas apstākļus, tad augi paši no sevis ir priecīgi, laimīgi, viņi ir paēduši, viņiem ir pietiekoši mitrums, un viņi ir tīri fizioloģiski izturīgāki gan pret kaitēkļu, gan pret slimību uzbrukumiem".

Tomēr kāds ieraksts sociālajos tīklos liecina, ka kailgliemežus var sastapt pat negaidītās vietās: "Spānijas kailgliemezis. Es tādu nopirku veikalā. Laimīgs dzīvoja puķu kāpostā. Tagad skaidrs, ka jāuzmanās, ko met zaļajā masā un nes uz komposta kaudzi."

Speciālisti no Dabas muzeja pēc fotogrāfijas vien nevarēja pateikt, vai tiešām tas ir Spānijas vai vietējais kailgliemezis. Tomēr, ja šādu radību atnes no veikala, komposta kaudzē to nevajadzētu laist, bet, drošs paliek drošs, labāk esot tomēr to nospiest.

Kā atpazīt Spānijas kailgliemežus, vairāk var lasīt šajā LSM.lv rakstā.

Dažādus Spānijas kailgliemežu apkarošanas paņēmienus var uzzināt šeit un šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti