Šosezon nomedīti 272 vilki

Mēneša sākumā palielinātā valstī nomedījamo vilku kvota jau teju izpildīta. "Valsts meža dienestā" norāda, ka lēmumu palielināt medījamo vilku skaitu par 30 drīkstēja pieņemt, jo tas iekļaujas līdzšinējās normas robežās. Vilku medīšanas apjomu pārskatīt pieļauj arī sugas aizsardzības plāns. Tikmēr vilku pētnieks norāda, ka populācijas aizsardzībai tas draudus neradīšot; tiesa, arvien trūkst precīzu datu.

Šosezon nomedīti 272 vilkiSintija Ambote
  Vilku medīšanas sezona tuvojas noslēgumam. "Valsts meža dienesta" dati liecina, ka valstī kopumā līdz šim nomedīti jau 272 vilki un līdz atļautās kvotas izpildei atļauts nomedīt vēl astoņus. Tiesa gan, vilku medību kvota februāra sākumā palielināta, sākotnēji tā bija noteikta 250 nomedījamo dzīvnieku apmērā. Dienesta medību daļas vadītājs Vlters Lūsis lēmumu skaidro ar nomedīto vilku skaita strauju pietuvošanos kvotas beigām, taču tā esot palielināta par pieļaujamo skaitu līdzšinējās normas robežās.

  Aizvadītajā nedēļā medību konferencē Meža dienests aicināja medniekus turpmāk vilku un lūšu pēdas fiksēt fotoattēlos ar konkrētām koordinātām un laika zīmogiem, lai iesūtītos datus arī varētu izmantot populācijas pētījumiem.

  Latvijas Valsts mežzinātnes institūta «Silava» vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš norāda, ka kvota palielināta normas robežās, proti, līdz 300 vilkiem un zoologa ieskatā vilku populāciju neapdraud. Taču, veidojot minēto sugu aizsardzības plānu, tieši pētnieki bija aicinājuši kvotu šogad noteikt zemāku, jo intensīvā medību slodze sezonā arī ietekmē sugu:

  ''Ar populāciju ir viss kārtībā, bet medību slodze ir liela un turpina pieaugt. Vilku atbildes reakcija - jau parādās novirzes attiecībās starp dzimumiem, palielinās metienu lielums. Faktiski situācija izveidojas tāda, ka sugas aisardzības plāns paredz vairāk papildu datu ieguvi, bet tas vēl nav sākts ieviest un datu nav, līdz ar to paliekam neitrālā pozīcijā - nevaram ne apstrīdēt kvotas paaugstināšanu, ne arī kaut ko ieteikt."

  Vilku medību kvota attiecas uz visu valsti, to nedala pa iecirkņiem. Lielo plēsēju medību sezona ilgst līdz 31. martam vai kvotas izpildei. Kā iepriekš minēts vilku medības noslēgsies tuvākajās dienās. Savukārt nomedījamo lūšu kvota ir 150 un līdz šim nomedīti ap simts. Šīs sugas aizsardzības plānā nav atrunas par iespēju kvotu pārskatīt, lai palielinātu nomedījamo skaitu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti