Somijā sniegputeņa dēļ desmitiem tūkstoši mājsaimniecību paliek bez elektrības

Somijā nemitīga sniegputeņa dēļ, kas sākās piektdien, desmitiem tūkstoši mājsaimniecību ir palikušas bez elektrības, svētdien, 22.novembrī paziņoja Somijas elektrotīklu kompānija “Elenia”.

Sevišķi smags stāvoklis šajā ziņā izveidojis Somijas centrālās daļas reģionos Hemē un Pirkanmā, ziņoja raidsabiedrība “Yle”.

Sestdien bija reģistrētas apmēram 20 tūkstoši mājsaimniecību, kurām stihijas dēļ ir pārtraukta elektroapgāde, bet svētdien šādu mājsaimniecību skaits pieaudzis līdz 55 tūkstošiem.

Dažos ciematos elektroapgāde bija pilnībā pārtraukta, bet tur situāciju daļēji glābj elektrības ģeneratori, kas tiek izmantoti pirmām kārtām slimnīcās un veco ļaužu mītnēs, kur cilvēki bija palikuši ne vien bez gaismas, bet arī bez siltuma. Vietām ir pārtraukti arī mobilie telefona sakari.

Galvenais elektroapgādes pārtraukumu cēlonis bija stihijas nogāzti koki. Dažviet ir pārtraukta arī auto un dzelzceļa satiksme.

"Mēs pa šodienu nevaram visu salabot. Līdz vakaram kļūs skаidrs, cik daudz laika būs vajadzīgs remonta darbiem nākamās nedēļas sākumā,” pastāstīja elektrotīklu kompānijas pārstāve Heini Kūsela-Opasa.

Elektroapgādes atjaunošanas darbos ir iesaistīti arī helikopteri, kas nogādā tehniku uz bojājumu vietām.

Ir cerība arī uz meteorologu solītu siltāka laika iestāšanos, bet tas var notikt tikai nākamās nedēļas sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti