Šodien visā pasaulē atzīmē «Zemes stundu»

Sestdien, 28. martā, visā pasaulē norisinās ikgadējā "Zemes stunda", kuras laikā cilvēki uz stundu tiek aicināti izslēgt gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas. Pasaulē lielākā vides akcija notiks vakarā, laikā no no plkst. 20.30 līdz plkst. 21.30. Akcijas mērķis ir pievērst uzmanību klimata pārmaiņām un elektroenerģijas patēriņam.

Šodien visā pasaulē atzīmēs «Zemes stundu»Rihards Plūme
  "Zemes stundas" akcijas pirmsākumi meklējami jau 2007. gadā, kad Pasaules dabas fonds un tā partneri Sidnejā organizēja simbolisku gaismas avotu izslēgšanas pasākumu.

   

  Tagad "Zemes stunda" ir viena no pasaules lielākajām vides kustībām, kurā iesaistās miljoniem cilvēku vairāk nekā 180 valstīs un teritorijās.

  "Zemes stundas" inciatori uzsver, ka koronavīrusa krīzes laikā šī akcija iezīmē planētas solidaritātes brīdi, kad kopienas visā pasaulē apvienojas un organizē pasākumus digitāli. Arī tie, kas ik gadu sapulcējas, lai svinētu šo notikumu, šogad aicināti to darīt interneta vidē.

  Pasaules Dabas fonda pārstāve Laura TreimaneLinda Zalāne
   Latvijā šajā akcijā šogad piedalīsies, piemēram, vairāki Latvijas novadi, kā arī Valsts prezidenta kanceleja, kas uz stundu izslēgs apgaismojumu Rīgas pilī un tās teritorijā.

    

   Pasaules dabas fonda pārstāve Laura Treimane stāstīja, ka Latvijā trešo gadu pēc kārtas "Zemes stundas" tematika veltīta dabas daudzveidības saglabāšanai.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Vide un dzīvnieki
   Dzīve & Stils
   Jaunākie
   Interesanti