Dienas ziņas

Skolās svin Latgales dienu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Slampē veido jaunu parku

Slampē ar NBS atbalstu veidos jaunu atpūtas parku

Tukuma novada Slampē piektdien, 26. aprīlī, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Militārās policijas karavīri kopā ar jaunsargiem un vietējiem aktīvistiem sāka jauna parka izveidi. Tas iecerēts kā atpūtas vieta, kas vienlaikus atgādinās par Latvijas armijas simto gadskārtu. Aptuveni divus hektārus lielajā teritorijā šodien tika  iestādīti pirmie 68 kociņi.

Teritorijā starp Zemgales vidusskolu un šoseju vēsturiski bijis gan labības lauks, gan mazdārziņi, bet pēdējos gados saaugusi pļava. "Slampes iedzīvotāju sapnis ir, ka mums ir kur atnākt, lai šī vieta no ceļa būtu arī acīm baudāma un gribētos arī piestāt," sacīja Slampes un Džūkstes pagastu pārvaldniece Dace Pole.

Piesaistot Lauku atbalsta dienesta (LAD) finansējumu, jau izveidota pastaigu taka. Parka skici izveidojusi biedrība "Savai Slampei", sadarbojoties ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) studentiem. "Kokus stādīsim grupās, parastos dabiskos apstākļos augošos kokus, lai nesamākslotu ainavu. No augstākā skatu punkta koku puduriem pa vidu būs skatu tuneļi, lai mēs redzētu brīnišķīgos Zemgales laukus," stāstīja Dace Pole.

Līdz ar vietējiem iedzīvotājiem un Zemgales vidusskolas jaunsargiem jaunā parka stādīšanā piedalās arī NBS Militārās policijas karavīri, kuri, sagaidot Latvijas armijas simto gadskārtu, vēlējušies paveikt kādu labu darbu kopā ar civilajiem iedzīvotājiem. "Kā pilotprojekts no 2015. gada skolā notiek valsts aizsardzības mācība, un, protams, mums arī ir savtīgi nolūki. Savtīgi tādā nozīmē, ka visiem šodien vajag stipru, gudru un spēcīgu karavīru. Varbūt, ka kāds no šiem jauniešiem grib pievērsties militārajai karjerai un papildināt bruņoto spēku rindas laika gaitā. Protams, Latvijas armijas simtgades gadā kāpēc neizdarīt kaut ko labu," tā NBS Militārās policijas komandieris Tālis Majors.

Iecerēts, ka parkā augs ap 200 kociņu, no kuriem piektdien iestādīti pirmie 68. Topošajā parkā vēl tikšot iestādītas arī ievas un lazdas, bet jūlijā, kad parks tiks atklāts, kopā ar NBS karavīriem tikšot iestādīts arī Latvijas simbols - ozols.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt