Skrundas lokatora pilsētiņā uzsākta militāro būvju demontāža

Īsi pirms jaunā gada uzsākta pamesto militāro būvju demontāža Skrundas novadā, bijušā Skrundas lokatora apkaimē, vēsta darbu izpildītāja "Demontāža.lv" pārstāve Kristīne Toma.

Demontāžas darbus pasūtījusi AS “Latvijas Valsts meži”, un pašlaik tiek demontētas divas būves ar 1200 kvadrātmetru lielu apbūves platību. Darbus paredzēts veikt trīs mēnešu laikā par līguma summu - 23 tūkstošiem eiro. 

“Darbu veikšanā izmantojam speciālo tehnisko aprīkojumu - ekskavatorus ar hidrauliskajām demontāžas šķērēm un hidrauliskajiem āmuriem, frontālo iekrāvēju un mobilo drupināšanas iekārtu.

Būvgruži pēc tam tiks pārstrādāti betona šķembās, kuras izmantos autoceļu un laukumu segumu izbūvē, bet nojaukto ēku vietā sakoptajā teritorijā paredzēts ierīkot mežu,” pavēstīja uzņēmuma "Demontāža.lv" direktors Mārtiņš Mālnieks. 

Skrundas lokators jeb Skrundas radio lokācijas stacija (RLS) bija militārs padomju armijas objekts, kas atradās Skrundas pilsētas tuvumā. Ar kontrolētu sprādzienu 1995.gada 4.maijā tika nojaukta RLS jaunā ēka, un šim notikumam piedēvēta simboliska nozīme, atbrīvojoties no padomju armijas militārā mantojuma.

RLS pilsētiņas teritorijā atradās dzīvojamās mājas, kazarmas, administratīvās ēkas, katlumāja, bērnudārzs, vidusskola un daudzi citi objekti.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti