Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds I

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds III

Ķepa uz sirds II

Skeitbordists Madars Apse patversmes suni Ralfu iepazīstina ar skeitošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Skeitbordists Madars Apse uz riteņiem ir nepārtraukti – gan ceļojot, gan izpildot trikus, gan piedaloties dažādās avantūrās apkārt pasaulei. Bet raidījumā “Ķepa uz sirds” Madars devies uz vietu, kur vēl nekad nav bijis – dzīvnieku patversmi.

Skeitbords – ikdiena un atpūta

Madaram izdevies sasniegt to, par ko sapņo daudzi jaunie sportisti – kļūt par profesionālu pasaules līmeņa skeitbordistu slavenajā “Element” komandā un pašam izlaist sava dizaina dēļus – ar ozolu lapām, ausekli un dzimtās Ventspils dzirnavām. Viņš ir vienīgais Baltijas profesionāla līmeņa sportists, turklāt divreiz atzīts arī par Eiropas labāko skeitbordistu.

Tomēr šajā sporta veidā būt par profesionāli nenozīmē tikai piedalīties sacensībās. “Man ir jābrauc ceļojumos, man ir sponsori, kas dod apģērbu, apavus, dēli, ritentiņus. Es ceļoju apkārt pa pasauli, taisu visādus projektiņus viņiem un atgriežos Latvijā ik pa laikam,” stāsta sportists.

Tīņa gados Madars izmēģinājis teju visu – basketbolu, vieglatlētiku, riteņbraukšanu, kikboksu, galda tenisu, mākslas vingrošanu un BMX, tomēr skeitošana aizrāva vairāk par visu pārējo. “Ar dēli man vienkārši patika tā sajūta, tas it kā tāds puļķis, ko tu ņem sev līdzi un uzmet kādu triku ar to. Skeitbords ir ļoti labs iemesls, lai izietu brīvā dabā un pavadītu laiku vienatnē vai kopā ar čomiem jebkurā laikā bez treneriem un arī jebkurā pasaules malā, pat arī garāžā.”

Par Madara radošumu var pārliecināties arī viņa “Youtube” video sērijās “It’s A Mad World”. Bet pagājušā gada vasarā viņš savus sekotājus pārsteidza, piedaloties un uzvarot “Trasher” žurnāla organizētajā “King Of the Road” tūrē. “Tas ir tāds kā realitātes šovs un tūre, un tur ir jātaisa visādi izaicinājumi, tur jāčurā sev mutē un jātaisa triki plikam. Visādi tādi, kur var vinnēt 10 tūkstošus dolāru visa komanda. Un tādā es piedalījos pagājušajā gadā, man bija dulla frizūra ar krāsainiem matiem.”

Skeitbords nav tikai brīvība, bet balanss starp adrenalīnu un bailēm. Traumas šajā sportā ir biežas.

“Jo vecāks es kļūstu, jo vairāk es saprotu – es nevaru krist tā, kā es to darīju, kad man bija 13, 14 gadi, kad var lēkāt no 20 pakāpieniem. Jābūt uzmanīgam, jāstaipās biežāk varbūt. Tā kā skeitbords man ir iemācījis respektēt ķermeni,” stāsta Madars.

Lai gan cilvēki kļūst atvērtāki, daļa sabiedrības ielu skeitbordu joprojām pielīdzina vandālismam. Un daudzi skeiteri iecienījuši braukāt publiskās vietās. “Citi domā, ka mēs esam huligāni, citi domā, ka mēs kaut ko tur plēšam, bļaustāmies. Nu, ir jau tādi, kas tā arī dara, tādi ir arī citās nozarēs. Tur ir abpusēja mijiedarbība: skeiteriem ir jārespektē sabiedrība un sabiedrībai jārespektē skeiteri,” saka sportists.

Lai to pierādītu, pirms diviem gadiem Madars par sponsoru un Nacionālās bibliotēkas ziedojumiem atklāja renovētu skeita vietu pie Gaismas pils. Nākotnē iecerējis izveidot skeitojamas stikla figūras pie jauniešu tik iecienītā mākslas muzeja.

Dzīvesveida dēļ savu mājdzīvnieku nav

Tā kā dzīvesveida dēļ Madars lielāko daļu gada ir ārpus Latvijas, viņam savu mājdzīvnieku nav, un kaķis un suns ir tikai vecāku mājās Ventspilī.

Bet kāds būtu viņa ideālais mīlulis? “Es gribu sev tādu suni, kas ir vilcējsuņi, kas velk, labi velkošie. Jo maniem draugiem Kalifornijā ir haskiji, arī Liepājā draugam haskijs, un ar viņiem ir baigi forši aiz dēļa laist un skeitot. Ar sketbordu un suni, kas grib iet izskraidīties, tas ir vislabākais piedzīvojums, iesaku pamēģināt,” stāsta Madars.

Šoreiz viņam ir cits izaicinājums – doties uz dzīvnieku patversmi un izvēlēties sev krustbērnu. “Esmu pārliecināts par to, ka tur ir ļoti mīļi dzīvnieki. Bet kādi? Visdrīzāk jau tādi maziņi, es iztēlojos. Es jau gribētu lielam būt par krusttēvu, bet maziņš arī būs labs,” saka Madars.

Madaru uzreiz uzrunā četrus mēnešus vecais Ralfs. Atliek vien noskaidrot, ko pats Ralfiņš domā par sportista nodarbošanos – vai arī viņam patiks neparastās aktivitātes? Viņi abi iemēģina skeitošanu.

Ralfiņam pie skeitborda vēl jāpierod. Pasaulē suņi uz dēļiem nav retums. Ar lielu pacietību iemācīt var visu. “Tie, kuriem visvairāk patīk skeitbords, tie ir tie franču buldogi, viņi tikai uzkāpj virsū un laiž. Manam draugam ir sunīts, kuram viņš uzliek virsū kameru, un suns tikai skrien līdzi un tas ir safilmētais video materiāls, ko var likt iekš skeita video, nav pat vajadzīgs filmeris, vienkārši “go pro” kamera, sunītis un aiziet,” zina stāstīt Madars.

Ralfs ir tikpat atraktīvs kā viņa krusttēvs Madars un ļoti gaida savu jauno saimnieku Juglas patversmē!

Kādu ģimeni Madars novēl sunītim atrast? “Pats galvenais ir atrast Ralfiņam tādus saimniekus, kam būtu brīvais laiks, kas varētu rūpēties, pabarot un iet pastaigās, jo sunim ir daudz enerģijas, un tas ir arī labs veids, kā pavadīt laiku brīvā dabā. Tā kā šis suns būtu piemērots aktīvai ģimenei.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti