Simsonu ģimenes suns Mikijs ne mirkli nepārstāj dalīties enerģiskumā

Pie hokeja kluba „Rīgas Dinamo” tehniskā direktora un pasākumu vadītāja Armanda Simsona LTV raidījums „Ķepa uz sirds” viesojās pirms diviem gadiem. Toreiz dzīvespriecīgajā Simsonu ģimenē bez Armanda, viņa sievas un trim meitām apkārt skrēja vēl divas minkas – Fēbe un Simba. 

Simbas gan tagad vairs nav, bet ģimene pieņēmusi jaunu mīluli – Velsas korgija pembroka šķirnes suni Mikiju.

Mikija pilnais vārds ir "Mickey from Mouse House"  - Mikijs no Peļu mājas. Tāds vārds suņukam ir tāpēc, lai tad, kad pienāk pārošanas laiks, varētu zināt, no kurienes viņš nāk un netiktu sapāroti brālis ar māsu.

Armands pilnībā piekrīt teicienam – kāds suns, tāds saimnieks. Abi ar Mikiju esot nenogurdināmi enerģijas lādiņi un reizēm nedaudz emocionāli.

Pārsvarā ir tā - vāvere ritenī, vāvere ritenī, tā kā viens darbs, otrs darbs un šis jau arī, un vienīgais brīdis, kad viņš ir mierīgs, tas ir pa nakti. "Pārējā laikā nepārtraukti skaidra - jau no rīta, kad pamostamies, kad guļ, kad sapņo kaut kādus labos sapņus, bet tā visu laiku, kad ir mājās, jau kā no rīta, kad pamostamies," stāsta Armands.

Viņš skraida līdzi. Sieva Iveta pa dienu ir mājās. "Kamēr jāpiekārto māja, suns visur ir līdzi, putekļu sūcējām līdzi, visām lupatām līdzi, visur, visur viņam ir jāpiedalās tajā procesā; un tā nenormālā enerģija! Jau tā nevarējām sūdzēties, ka mums tāda mierīga ģimene, bet visu laiku suns ir tāds nenormāli uzlādēts lādiņš enerģijas ziņā," stāsta Armands. "Kur vien ejam un viskaut ko darām, šis jaunais iemītnieks mājās ienes vēl papildus pozitīvismu un enerģiju."

Lielākos priekus mazajam astainim sagādā izbraucieni ar mašīnu. Un to nevar nepamanīt, jo nereti Mikijam aiz sajūsmas sagriežas vēders.

Par korgijiem Armands zina teikt, ka tie ir lopu gani - viņu ķermeņu uzbūve tieši tam ir izveidota. Kad korgijs gana lopus, viņš tos dzen, kožot tiem papēžos. Savukārt lopi sper pretī ar pakaļkājām, bet auguma dēļ netrāpa savam ganītājam.

Armands smej, ka viņš esot Mikija lielākais lops, jo papēžos suns kožot tikai viņam.

Arī pats Mikijs domā, ka viņš ir pats skaistākais suns pasaulē. Simsonu ģimene tam, protams, piekrīt. Taču, lai to pierādītu, korgijam nepieciešama nepārtraukta uzmanība.

Lielus nedarbus gan Mikijs nedarot, vien reizi pa reizei viņam patīk klusi nočiept kādu meiteņu rotaļlietu un iestiept to savā migā. Lielāko respektu Mikijs izjūt pret Armanda sievu Ivetu.

Mikija attiecības ar kaķeni Fēbi Armands raksturo kā draudzīgas. Fēbe saprot, ka Mikijs vēl ir mazs, tāpēc neņem vērā viņa izdarības. Tikmēr Mikijs cenšas parādīt, kurš mājās galvenais.

Armands stāsta, ka nereti arī pats piedalās loterijās, lai labāk izprastu darba vidi. Pašam gan lielo laimestu vinnēt nav gadījies, bet tas neesot galvenais – lielākā bagātība ir laimīga ģimene.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt