Lai nodrošinātu nepieciešamos apstākļus, tauriņu māja aprīkota ar sildierīcēm un tajā līdz ar 26 grādu gaisa temperatūru tiek uzturēts 80% mitrums. Šādas konstrukcijas tauriņu māja Latvijā šī ir pirmā. Tajā ieejot jūtams, ka gaiss ir mitrs un ļoti silts, apstākļi radīti, lai imitētu tropus.
Tauriņi ir daudz lielāki nekā Latvijas apstākļos pierasts redzēt. Telpā ir aptuveni 250 līdz 300 tauriņu. Viens no interesantākajiem tauriņiem izskatās pēc nokaltušas lapas, bet lielākais no tiem, Atlasa gigantiskais, dzīvo vien 10 dienas, jo nespēj baroties.
Siguldas tauriņu mājas darbinieks Artis Treimanis pastāstīja, ka tropu mājā tauriņi var izdzīvot līdz pat mēnesim. Tas ir ilgāk nekā dabā, jo šeit nav dabīgo ienaidnieku, kas tauriņus var apēst. Tauriņi ir barības ķēdes pati, pati apakša," viņš saka.
Tropu tauriņu mājas apmeklētāji no Rīgas Miks un Juris Nikolājevi nebija iedomājušies, ka Latvijā ko tādu var redzēt.
Tropu mājā ir aptuveni 15 tauriņu sugas, pārējie dzīvo līdz pat vienam mēnesim un izšķiļas šeit pat inkubatorā, kur vide ir vēl siltāka un mitrāka. Kūniņas stadijā inkubatorā tauriņš pavada no divām dienām līdz pat divām nedēļām, kas nozīmē, ka katru nedēļu jāpasūta jaunas kūniņas no audzētavām Dienvidamerikā, Āzijā un Āfrikā. No audzētavām tauriņiem esot divi dzīves ceļi – viens uz herbāriju ražotnēm, kur uzreiz pēc tauriņa izšķilšanās, tos nonāvē, otrs šāds – tropu mājā.
“Šobrīd mums ir neraksturīgi vēsa vasara, līdz ar to ir nepieciešams telpu vēl papildus piesildīt," pastāstīja Treimanis. "Mēs esam prognozējuši, ka strādāsim Siguldā līdz pat zelta rudens vidum vai pat beigām. Būs varbūt mums pagrūti tos apstākļus nodrošināt, bet mēs centīsimies to izdarīt.”
Rudenī tauriņus kādā brīdī vairs klāt nesūtīs, līdz viņu dzīve šeit sezonā dabiski beigsies. Tauriņi ir ļoti trausli, un, kā teic tropu mājas vadītājs, katrs pieskāriens aptuveni divu rožlapu smagajam kukainim var būt nāvējošs. Tāpēc šeit pastāv viens svarīgs noteikums – tauriņi cilvēkus aiztikt drīkst, bet cilvēki tauriņus - nē.