Sidnejas tiesa piedāvā sunīšus - mierinātājus

Liecību sniegšana tiesā var būt ļoti nepatīkams pasākums, it īpaši kādā noziegumā cietušajiem. Austrālijas pilsētā Sidnejā tiesa piedāvā īpašu pakalpojumu – nomierināt nervus ar sunīša palīdzību. Idejas autori atklāj, ka suņa klātbūtne var nomierināt nervozus cilvēkus.  

Pēdējos deviņus mēnešus Sidnejas tiesa Austrālijā uzņem brīvprātīgos ar viņu mīluļiem. Laikā, kad notiek tiesas process, četrkājainie draugi kopā ar saviem saimniekiem gaida uzgaidāmajā telpā. Ja kādam cilvēkam ir nepieciešams atbalsts, tad viņi drīkst doties pie sunīšiem un nomierināt nervus. Vairāki noziegumos cietušie atzinīgi novērtējuši šādu iespēju.

Brīvprātīgie stāsta, ka tiesā tiek izskatītas ļoti daudzas vardarbības lietas, kurās liecinieču statusā ir sievietes.

“Daudz lietu ir saistībā ar vardarbību ģimenē. Tad bez cietušo asarām neiztikt. Piecas līdz desmit minūtes ar sunīti, un cietušajām uzreiz kļūst vieglāk,” stāsta suņa Hugo saimniece Džo Fuda.

Tiesas pārstāvji cer, ka suņu klātbūtne tiesas namā var uzlabot tiesas procesu, piemēram, cietušajiem palīdzot sniegt precīzākas liecības.

Suņiem gan nav atļauts atrasties tiesas zālē, jo tie varētu novērst uzmanību no izskatāmās lietas. Īpašos gadījumos suņiem tiek ļauts būt tiesas zālē, tikai tādā gadījumā suns nedrīkst atrasties tiesas dalībnieku redzeslokā.

Brīvprātīgie līdzīgi rīkojas arī Sidnejas slimnīcās, veco ļaužu pansionātos un pat cietumos. Arī cilvēkiem no šīm iestādēm ir iespēja nomierināt nervus ar sunīšu palīdzību.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti