Septītās putnu vērošanas sacensības - šogad Vidzemes rietumdaļā

Jau no agra rīta un visas dienas garumā noritēs ikgadējās starptautiskās putnu vērošanas sacensības "Latvijas Valsts mežu putnu rallijs’’. Tajā piedalās putnu vērotāji no Latvijas un Lietuvas.

Komandas apsekos sacensību teritoriju brīvi izvēlētā maršrutā, fiksējot pamanītās putnu sugas un pasugas. Par sacensību uzvarētājiem tiks atzīta tā komanda, kas 14 stundu laikā būs reģistrējusi visvairāk putnu sugu.

Ornitologs Kārlis MillersSintija Ambote
Latvijas Putnu fonda ornitologs Kārlis Millers stāsta, ka datumi izvēlēti, kad sākusies rudens migrācija.

Šogad sacensības notiks Vidzemes rietumu daļā. Sacensību laikā, kas 15. septembrī ilgs 14 stundas no plkst. 04.00 rītā līdz plkst. 18.00 vakarā, komandas ar pašu izvēlētiem pārvietošanās līdzekļiem apsekos sacensību teritoriju brīvi izvēlētā maršrutā, fiksējot pamanītās un atpazītās putnu sugas un pasugas. Sacensību sarakstā fiksējamās sugas vai pasugas putns jānosaka vismaz trīs komandas dalībniekiem. Katrā komandā drīkst būt trīs līdz pieci dalībnieki.

Par sacensību uzvarētājiem tiks atzīta tā komanda, kas 14 stundu laikā būs reģistrējusi visvairāk putnu sugu. Ja vairākām komandām sugu skaits sakritīs, par uzvarētāju tiks atzīta tā komanda, kurai ir visvairāk novēroto unikālo sugu – to, kuras neviena cita komanda nebūs reģistrējusi. Tiks vērtēts arī sacensībās gūtais interesantākais novērojums un atraktīvākā soctīklošana par rallija norises gaitu.

Pērn Latvijā sesto reizi notikušajās ikgadējās starptautiskajās putnu vērošanas sacensībās  visas komandas kopā novēroja 152 putnu sugas, uzvarēja Latvijas komanda "Himantopus himantopus" (Ivars Brediks, Pēteris Daknis, Andris Klepers, Māris Strazds, Mārcis Tīrums), kas sacensību laikā reģistrēja 122 putnu sugas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti