Ķepa uz sirds

Bruno meklē draugus

Ķepa uz sirds

Talantīgais, veiklais kaķis Maksis

Savvaļas kaķis mājās uz dīvāna

Savvaļas kaķis mājās – atbildīgs un dārgs prieks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Savvaļas kaķis mājās uz dīvāna? Kādam tas izklausās nepieņemami, bet kādam – pilnīgi normāli. Dzīve ar īstu zvēru, kas ir bruņots ar asiem nagiem, zobiem un zibenīgu reakciju, var sagādāt daudz problēmu gan saimniekam, gan pašam dzīvniekam. Taču, neskatoties uz speciālistu brīdinājumiem, sarežģīto dokumentāciju un sadzīves grūtībām, cilvēki turpina turēt savvaļas kaķus.

Karakals ir savvaļas kaķis, kuru dzimtene ir Āfrika un Rietumāzija. Arī mūsu varonis vārdā Pumba ir īsts, pusotru gadu vecs karakala runcis. Pumba dzīvo tepat Latvijā, ģimenē ar trīs šķirnes mājas kaķiem. Patiesas draudzības kaķu starpā gan nav. Dzīvnieku attiecībās valda neitralitāte, un galvenais šeit ir cilvēks. Pumbas saimnieki vēlējās palikt anonīmi, bet savu mīluli atļāva filmēt, bet par viņu pastāstīt – aiz kadra.

Latvijā ir vairāki cilvēki, kuri mājās tur savvaļas kaķus – tas ir ļoti atbildīgs un dārgs prieks.

Eksotiskais kaķis maksā līdz pat 10 tūkstošiem eiro, arī turēt to ir sarežģīti.

Nepieciešamas atļaujas no instancēm, kas regulē sugu saglabāšanas jautājumus. Tādi dzīvnieki kā karakali var uzturēties tikai plašās privātmājās ar iežogotu teritoriju. Jo viens no nosacījumiem to turēšanai ir speciāls voljērs, kur dzīvnieks varētu pastaigāties un atrasties. Taču tā nebūt nav vienīgā grūtība.

Lai slāpētu iedzimto agresiju, kaķēnus nošķir no mātes pirmajās dienās pēc dzimšanas. Tad tas ir saņēmis pirmo mātes pienu, bet vēl nav pārņēmis viņas uzvedību, savvaļas instinktus. No 10 dienu vecuma par karakala ģimeni kļūst audzētājs, kas baro, kopj un rūpējas par mazuli. Tādējādi tiek panākts kontakts ar cilvēku, iespējams, ar citiem dzīvniekiem un sākas socializācija. Pie saimnieka savvaļas kaķēns dodas aptuveni 3-6 mēnešu vecumā.

"Ja jūsu mājās dzīvo savvaļas kaķis, nekad nedrīkst atslābināties. It īpaši, ja jums mājās ir bērni," brīdina eksperte Tatjana Černova.

Lai zvērs saimnieku neuztvertu kā konkurentu, būs jāpiepūlas. Precīzas instrukcijas jāprasa audzētājam vai zoologam.

Karakali un līdzīgie savvaļas kaķi var dzīvot kopā ar vidēja vai liela auguma suņiem.

Savvaļas kaķus laicīgi jākastrē, lai noslāpētu izteiktos instinktus un izvairītos no specifiskās smakas, kas ir gan tēviņiem, gan mātītēm. Karakalu var pieradināt pie kaķu tualetes, nagu asināmā. Taču ik pa brīdim tas vienalga var iezīmēt kādu mājas stūri un asināt nagus citā vietā.

Karakala saimniekam jāsaprot, ka blakus viņam tuvākos 15-20 gadus būs dzīvnieks ar spēcīgiem instinktiem. To nevar turēt kopā ar maziem bērniem, ir jābaro ar jēlu gaļu un nemitīgi jākontrolē. Karakalam vajadzīgas ļoti aktīvas pastaigas, plašums, kur izkustēties. Ja kas noies greizi, to nevarēs atdot patversmē, draugiem, kaimiņiem, ja kas noies greizi.

Savvaļas dzīvnieki ļoti pieķeras savam saimniekam un pārdzīvo viņa maiņu.

Tāpēc, pirms karakala vai līdzīga kaķa iegādes padomājiet – kam jums tāds dzīvnieks un vai jūs varēsiet būt laimīgi kopā?

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti