Savākti 8000 parakstu par cieņpilnu attieksmi pret dzīvniekiem cirkū

Iestājoties par mūsdienīgu cirka mākslu, cieņpilnu attieksmi pret dzīvniekiem un atvadoties no cirka lauvām pirms viņu garā ceļa uz nākamo izrāžu vietu, sestdien pie Rīgas cirka biedrība „Dzīvnieku brīvība” rīkoja protesta akciju pret dzīvnieku izmantošanu cirkā.

Protests ilga pusotru stundu un tajā piedalījās aptuveni 30 cilvēku ar plakātiem rokās. Lauvas piedalījās izrādē "Lauvu impērija".

Kā novēroja Latvijas Radio, cirka apmeklētāju un garāmgājēju attieksme bija dažāda – daļa bija neizpratnē, sašutuši vai pat uzbrūkoši izturējās, taču daļa pauda atbalstu vai parakstījās likumprojekta virzīšanā, kas pilnībā aizliegtu dzīvnieku izmantošanu izklaidē. Kopumā savākti vairāk kā 8000 parakstu.

Protestu akciju rīkotāja Agnese Gaile - Irbe norāda, ka viņai nav saprotams, kāpēc cirks vispār pastāv. Cirks padara dzīvnieku dzīvi nožēlojamu un nav saprotams, kāpēc ik gadu vairākus mēnešus Rīgas cirkā lielā šaurībā dzīvo lauvas.

Šis bija pēdējais protests diezgan ilgā protestu sērijā pret lauvu izmantošanu Rīgas cirkā izrādē „Lauvu impērija”, taču protestus pret dzīvnieku izmantošanu izklaidē Dzīvnieku brīvība plāno turpināt.

Ziņots, ka jau augustā dzīvnieku aizstāvji savāca 3000 parakstu, prasot pārtraukt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkū. Savukārt Igaunijā lēmums par savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkū jau ir pieņemts.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti