Sausais rudens sarežģī dzīvi bebriem, toties ļauj ielūkoties to «māju infrastruktūrā»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Sausais rudens sarežģījis dzīvi bebriem, jo ūdens ir par maz viņu pašu veidotajos dīķos. Toties šāds sauss laiks pateicīgs dabas vērotājiem – lielās gadiem veidotās bebru apmetnes vietās var redzēt viņu veidoto „infrastruktūru”.

Latvijas Radio raidījumā “Zaļais vilnis” zoologs Vilnis Skuja stāsta – lai gan šoruden ūdens ir maz, bebru dīķos tas ir saglabāts. Ūdens gan ir par maz, un bebri dzīvo šaurībā.

“Parasti bebri neiet tālāk par viena vidēja koka garumu no ūdens, bet šajā rudenī viņiem nākas iet trīs un pat piecu koku garumā pa sauszemi,” stāsta zoologs.

Taču šāds sauss laiks pateicīgs dabas vērotājiem, jo var ļoti labi redzēt bebru mītņu “infrastruktūru”: māju vai alu, kur tie mitinās. “Ja grib apskatīt, kā tie bebri dzīvo, tagad ūdens līmenis nokrities un daudz kas atklājies, kas parasti ir zem ūdens. To skaitā ir bebru kanāli, kas viņiem ļauj aiziet no pamatūdens teces projām pat simtiem metru. Kanālus viņi izrok. Tie ir grāvīši, samērā šauri, tiem var viegli pārkāpt pāri. Kanāli var būt pat metru dziļi,” stāsta Skuja.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Kanāli ir būtiski bebru drošībai, lai pasargātu viņus no vilkiem, jo sauszemē bebrs ir diezgan tūļīgs, savukārt zem ūdens tas peld ļoti ātri.

Vislabāk vērot bebrus ir apdzīvotu vietu tuvumā, jo dziļi mežā dzīvojošie bebri ir ļoti bailīgi. Pamanot vai sajūtot cilvēku, bebrs var kļūt tramīgs un nepamanāms. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti