Sarīkota pirmā «Pasaules talka»

Sestdien, 15.septembrī, pirmo reizi vienlaikus 150 dažādas valstis piedalīsies kopīgā planētas sakopšanas talkā. Pasaules talkā piedalās arī Latvija. Pie mums gan nevis vāks atkritumus, bet stādīs kokus.

Kā stāsta "Lielās talkas" organizatore Vita Jaunzeme - Latvijā talkas ir jau kā tradīcija, bet  daudzās valstīs kopīga talkošana notiks pirmo reizi.

Vita JaunzemeRūdolfs Krieviņš

"Daudzviet tas ir tikai pats, pats sākums. Ja mēs atceramies arī mūsu pirmo talku, varbūt kaut kas līdzīgs. Bet tas mūsu kopīgais mērķis panākt, tāpat kā mēs savulaik Latvijā, lai talkā piedalās 10% no iedzīvotājiem, kas ir kritiskā masa, kuru sasniedzot, jau varam cerēt uz izmaiņām sabiedrības domāšanā un attieksmē. Šis mērķis arī pasaulē šobrīd ir tieši tāds pats. Sasniegt 10% no planētas iedzīvotāju skaita. Bet tas viss process – maisi, atkritumu vākšana, zemūdens talkas, uz ūdeņiem talkas, tas viss ir viens un tas pats," skaidro Jaunzeme.


Viņa norāda, ka planētas piesārņojums pašlaik ir sasniedzis katastrofālu līmeni. "Tur var norādīt ar pirkstiem, kurš vainīgs, kurš atbildīgs, bet no tā tas [piesārņojums] nesamazināsies, tāpēc tā civilizācijas domāšana, ka pašiem vien tas būs jāsadara, jāsalasa šī šmuce, tad sāk prevalēt šī doma, ka pašiem tas ir jādara un jādara ir brīvprātīgi," stāsta Jaunzeme.

Pēc Igaunijas iniciatīvas rīkotā "Pasaules talkā" plānota, lai kopīgi spertu soli tīrākas pasaules virzienā un pievērstu uzmanību globālajai atkritumu problēmai.

Talka iecerēta kā Igaunijas lielākā dāvana pasaulei valsts simtgadē. Vienlaikus tā kļūs arī par vērienīgāko kopīgo dabas sakopšanas talku pasaules vēsturē.

Pēc Igaunijas un arī Latvijas laika talka sākusies jau piektdien plkst.23 Klusā okeāna salu valstīs Vanuatu un Fidži un noslēgsies 36 stundas vēlāk Havaju salās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti