Aktuāli

Telefonintervija ar LM valsts sekretāra vietnieci Līgu Āboliņu par sadarbības uzlabošanu

Aktuāli

Augusts Brigmanis par NEPLP kandidātu virzīšanu

Saldū plānotā bīstamo atkritumu dedzināšana satrauc iedzīvotājus

Saldus iedzīvotāji protestē pret bīstamo atkritumu dedzināšanu

Vides dienests izsniedzis atļauju bīstamo atkritumu līdzdedzināšanai kādam uzņēmumam Saldū. Bažījoties par gaisa piesārņojumu, pret šo darbību gan iebilst iedzīvotāji un savākti trīs tūkstoši parakstu, tāpat iedzīvotāju biedrība plāno atļauju apstrīdēt. Savukārt Saldus pašvaldība norāda, ka nav pamata uzņēmumam liegt plānoto darbību, taču tā tiks īpaši uzraudzīta, veicot emisiju monitoringu.

Saldus iedzīvotāju kustības Saldus aizsardzības biedrība pārstāvis Gunārs Dūzens Novadnieku pagastā pa gabalu rāda vietu, kur plānots īstenot bīstamo atkritumu līdzdedzināšanu uzņēmuma "Sātiņi Energo LM" biomasas koģenerācijas stacijā, kas pilsētā ražo elektroenerģiju.

Iedzīvotājs uzsver, ka biedrība neiebilst pret esošo uzņēmuma darbību, taču savākti vairāk nekā trīs ar pusi tūkstoši vietējo ļaužu parakstu pret nākotnes plāniem dedzināt arī bīstamos atkritumus

Tiekoties ar ekspertiem, kļuvis skaidrs, ka nav pētījumu, kādas ķīmiskās vielas nonāks atmosfērā, stāsta Dūzens.

Tāpat biedrības aktīvisti noskaidrojuši, ka esošās iekārtas uzņēmumā bez papildu aprīkojuma neesot piemērotas bīstamo atkritumu dedzināšanai, to apliecinājis kāds Vācijas iekārtu piegādātājs. Savukārt uzņemuma "Sātiņi Energo LM" valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Reisons apstiprina, ka atkritumu līdzsadedzināšanai izmantos esošo uzņēmuma iekārtu, un tā ir šim uzdevumam piemērota.

Reāli bīstamo atkritumu līdzdedzināšanu uzņēmums varētu sākt šī gada otrajā pusē. Utilizēt plānots tikai un vienīgā Latvijā radušos bīstamos atkritumus.

Saldus novada dome nolēma akceptēt bīstamo atkritumu līdzdedzināšanu koģenerācijas stacijā pirms gada. Domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Konuševskis stāsta, ka patlaban pašvaldībai neesot pamata vērsties pret uzņēmuma vēlmi paplašināt darbību. Taču, ņemot vērā iedzīvotāju raizes plānots veikt esošo gaisa kvalitātes monitoringu, kas ļaus salīdzināt ietekmi uz gaisa kvalitāti, tad kad uzņēmums sāks dedzināt bīstamos atkritumus

Vides dienesta Liepājas pārvalde 12. janvārī uzņēmumam "Sātiņi Energo LM" izsniedza A kategorijas piesārņojošās darbības atļauju ar nosacījumu, ka tā pēc gada tiks pārskatīta. Izsniegtā atļauja nosaka, ka bīstamo atkritumu īpatsvars nedrīkst pārsniegt 31%. Tāpat uzņēmumam uzdots nodrošināt nepārtrauktu emisiju monitoringu, kas būs pieejams publiski domes mājaslapā.

Savukārt biedrība plāno vides dienesta atļauju apstrīdēt. Un jau šobrīd vēstule ar Saldus iedzīvotāju parakstiem pret uzņēmuma darbības plāniem līdzdedzināt bīstamos atkritumus nosūtīta vides ministrijai, Valsts prezidentam, kā arī vides dienestam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt