Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Vairāk nekā pusē Latgales nav pašvaldības policijas

Dienas ziņas

Sākas sarakstu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām

Salas novada Ošānos cer uz baltā stārķa atgriešanos

Salas novada Ošānos atjauno izpostīto baltā stārķa ligzdvietu

Pagājušajā gadā Salas novada Ošānos demontēja elektrības stabu, tādējādi izpostot ciema vienīgā baltā stārķa ligzdu. Tagad uzstādīts jauns balsts ar stārķa ligzdas pamatni. Vietējie cer, ka svētelis pavasarī atgriezīsies Ošānos.

Pēc tam, kad pagājušā gada septembrī, demontējot elektrības stabu, tika izpostīta stārķa ligzda, iedzīvotāji vērsās Salas novada pašvaldībā ar lūgumu to atjaunot. “Nevienam viņš netraucēja, pat bija vienu gadu tā, ka elektriķi puiši speciāli uztaisīja paliktni un uzlika staba galā, lai netraucē vadiem, lai būtu komfortabli gan viņiem strādāt, gan tam stārķim. Tagad te notika elektrības rekonstrukcija, kabeļi savilkti, stabu nogāza, ligzda mētājas,” norādīja Ošānu ciema iedzīvotāja.

Stabu noņēma pēc akciju sabiedrības “Sadales tīkls” instrukcijām, un uzņēmumā toreiz skaidroja, ka ligzdas nojaukšanai tika saņemta Dabas aizsardzības pārvaldes atļauja. Lai gan likumīga, bet vietējo acīs tā tomēr bija nežēlīga rīcība. Salas novada pašvaldībā toreiz solīja uzstādīt jaunu ligzdas balstu, un tagad tas izdarīts.

SIA “JEC” pēc pašvaldības pasūtījuma veica jauna balsta uzstādīšanu.

Desmit metru garā staba galā tika piestiprināta jauna metāla pamatne. Salas novada domei šie darbi kopumā izmaksāja aptuveni 800 eiro.

Ligzdas balsts ar pamatni gan tika uzstādīts nevis vecajā vietā, bet ielas pretējā pusē – netālu no iepriekšējās vietas esošajā zemes gabalā. “Tieši iepriekšējā vietā mēs nevarējām uzstādīt, jo tas ir privātais īpašums, tādēļ tika izvēlēta tuvākā vieta, kas ir pašvaldības zeme, un tika uzstādīts šis stabs,” sacīja Salas novada domes izpilddirektors  Arnis Baumeisters.

Ošānu ciema iedzīvotāji pauda prieku par to, ka pavasarī stārķim būs, kur atgriezties.

Ar ornitologiem vietvara gan nav konsultējusies, bet pauž cerību, ka darbs nebūs paveikts veltīgi. Ornitologs Aigars Pērkons skaidroja, ka lielākā daļa paveikta pareizi, bet viens apstāklis šajā gadījumā nav ņemts vērā, proti, pamatne nav nokrāsota ar kaļķi.

“Ja potenciālais ligzdotājs, ka kāds jau ir [..] sēdējis uz tās platformas un mēģinājis aizņemt ligzdvietu, tas viņiem ir kā stimuls. Ja nav balsinājuma ar krītu vai kaļķi, tad ir varbūtība, ka [putns] nepieņem jauno ligzdošanas vietu,” skaidroja ornitologs Aigars Pērkons.

Tomēr vietējie cer, ka svētelis, atlidojis no siltajām zemēm, pamanīs jaunumu un to izvēlēsies par savu mājvietu. Jāpiebilst, ka stabs uzlikts pēdējā brīdī, jo dažviet Latvijā jau manīta stārķu atgriešanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt