Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jāreģistrē decentralizētās attīrīšanas iekārtas

Sāks jauno dienesta suņu apmācību

Sāks apmācību 11 jauniem robežsargu dienesta suņiem

Dienesta suņu izmantošana ikdienas darbā palīdz atklāt arvien vairāk likumpārkāpumu uz valsts robežas un tās iekšienē. Pērn ar suņu palīdzību Muitas pārvaldes darbiniekiem izdevās atklāt teju 900 likumpārkāpumu, saistītu ar nelegālo cigarešu, narkotiku un naudas ievešanu valstī. Pavisam drīz apmācību sāks Valsts robežsardzes Kinoloģijas dienesta 11 jaunajiem suņiem.     

Valsts robežsardzes Kinoloģijas dienestā pirms 2 mēnešiem dzimušiem beļģu aitas suņa kucēniem nupat ir veikta testēšana, ar kuras palīdzību tika noteikti tālākai apmācībai derīgi suņi. Testēšanas laikā tika pārbaudīta suņu veselība, to iedzimtie instinkti, kā arī uzvedība konkrētajās situācijās.

No 14 kucēniem par derīgiem tālākai apmācībai atzīti 11, un tuvākajās nedēļās viņi tiks sadalīti robežsardzes teritoriālajām pārvaldēm.

Kinoloģijas dienesta priekšnieks, pulkvedis Uldis Barkāns stāstīja, ka “kinologi uzsāks ar viņiem sākotnējo apmācību, sākumā būs kaut kādi vienkārši vingrinājumi, socializācija, spēlēšanās, pakāpeniski šie apmācības procesi kļūs sarežģītāki, un apmēram pusotra gada vecumā suņi varēs strādāt patstāvīgi uz valsts robežas”.

Kinoloģijas centrā audzē vācu aitas un beļģu aitas suņu šķirnes, jo to pārstāvji ir vispiemērotākie darbam robežsardzē un citās likumsargājošajās instancēs.

Lielākoties suņi tiek audzēti robežsardzes vajadzībām, taču ir gadījumi, kad tie turpina dienestu gan Valsts policijā, gan citās valsts iestādēs. Pašlaik Kinoloģijas dienestā ir 120 suņi - vidēji dienestā suns nostrādā 8 gadus, tāpēc suņu sastāva atjaunošanai centrā ik gadu dzimst 30 kucēni, no kuriem aptuveni 20 paliek turpmākajam dienestam.

“Šobrīd šis skaitlis pietiekošs, mēs varam pilnībā nodrošināt visas robežsardzes teritoriālās pārvaldes ar viņiem nepieciešamajiem jauniem kucēniem,” norādīja Uldis Barkāns.

Gan robežsardzes, gan citu valsts dienestu darbā četrkājainie līdzstrādnieki ir neaizstājami palīgi. Neskatoties uz modernām tehnoloģijām, kuras tiek pielietotas gan robežas apsardzībā, gan likumpārkāpumu novēršanā un apkarošanā, pastāv jomas, kurās suņa darbs ir nenovērtējams. Piemēram, pēdu, cigarešu vai narkotiku meklēšanā.

Kinoloģijas nodaļas vecākais muitas eksperts Rihards Fjodorovs stāstīja, ka suns “nemeklē ar acīm, viņš meklē ar degunu, viņam nevajag redzēt, viņš var sajust to smaržu, to vielu, ko meklē”.

“Līdz ar to ir gadījumi, kad suns norāda kaut kādu slēptuvi mašīnā, bet vizuāli mēs neko nevaram redzēt. 99% izrādās, ka tā ir taisnība, un izdoma ir ļoti liela cilvēkiem, slēpņi arī sarežģīti, un tāpēc tiek atklāti arī tie lielāki daudzumi gan kravās, gan transportā,” sacīja Fjodorovs.

Pērn ar dienesta suņu palīdzību muitas darbiniekiem izdevās atklāt 857 likumpārkāpumus, 102 gadījumos tika izņemti gandrīz 19 miljoni cigarešu, 744 gadījumos - vairāk nekā 20 kilogrami narkotisko vielu, savukārt ar skaidras naudas meklēšanas suņa palīdzību tika atklāti vairāk nekā 200 000 eiro nedeklarētas skaidrās naudas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti