Rūpes par pamestiem dzīvniekiem un ikdienišķa palīdzība var būt pat dzīvības vērtībā

Pie četru kaķu saimnieces Ievas LTV raidījums "Ķepa uz sirds" ciemojās Ziemassvētku laikā, kad vairāk nekā jebkad cilvēkus pārņem vēlme palīdzēt un kļūt labākiem. Tomēr Ievu šis laiks neietekmē, viņa dzīvniekiem palīdz visu gadu.

Ieva Jūrmalniece, darbojoties dzīvnieku aizsardzības biedrībā “Trīnīte,” atradusi mājas un izglābusi dzīvības daudziem desmitiem kaķu. Šobrīd Ieva ir saimniece sunim Hārlejam un četriem kaķiem. Ieva no suņu cilvēka pārtapusi par vairāku kaķu saimnieci praktisku apsvērumu dēļ. Pārceļoties uz jaunajām mājām, Ieva ievēroja, ka bez viņas ģimenes mājās mitinās vēl kāds, tāpēc nepieciešamība pēc kaķa tikai pieauga.

Pārbaudes laiku izturējis, kaķis Miķelis kļuvis par pilntiesīgu Jūrmalnieku ģimenes locekli un jau pēc neilga laika ģimenei pieklīdis vēl viens pamests kaķēns, kurš savukārt palīdzējis Miķelim uzveikt cīņu ar diabētu.

Kopīgi spēlējoties un skraidot, Miķeļa slimība pagaisusi kā uz burvju mājiena.

Ieva ir pārliecināta, ka dzīvnieki viņas dzīvē nav ienākuši nejauši, bet katram bijis kāds mērķis vai iemesls, kāpēc tas pievienojies ģimenes pulkam.

Tomēr ne visi saprot Ievas un viņas ģimenes vēlmi palīdzēt uz ielas pamestajiem dzīvniekiem un nereti sievietei nācies saskarties ar apkārtējo neizpratni un pat nosodījumu.

Ieva uzskata, ka bērnībā veidojas cilvēka turpmākā attieksme pret dzīvniekiem, tāpēc ir svarīgi jau no agra vecuma mācīt bērnam mīlestību un atbildību pret mazajiem draugiem mums līdzās.

Darbojoties dzīvnieku aizsardzības biedrībā “Trīnīte”, Ieva ik dienas saskaras ar pamestiem un smagi cietušiem dzīvniekiem, kuriem nepieciešama palīdzība, un to vērot diendienā nebūt nav viegli. Tomēr tie laimīgie gadījumi, kad dzīvnieks dodas uz jaunajām mājām vai pilnībā atveseļojas no gūtās traumas, sniedz neaprakstāmu gandarījumu.

Arī šobrīd Ieva aktīvi meklē mājas diviem kaķēniem, kuri patlaban mitinās pagaidu mājās pie Jūrmalnieku ģimenes.

Viens no kaķēniem, kurš meklē sev jaunus saimniekus, ir Kundziņš, kurš, piedzimstot ielas kaķenei, nogādāts dzīvnieku biedrības “Trīnīte” aprūpē, un nu ir jaunu māju meklējumos.

Ieva bilst, ka sniegtās mīlestības un rūpju dēļ Kundziņš nav iemantojis ielas kaķiem tik raksturīgo mežonīgumu, tāpēc viņš būs lielisks mājas mīlulis un atraktīvs rotaļu biedrs ikvienam.

Arī četrus mēnešus vecais kaķēns Raibulis būs priecīgs nonākt jaunās mājās pie mīlošiem saimniekiem. Tikai cilvēka rokās ir tas, vai šo kaķēnu sapņi kādreiz piepildīsies.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt