Dienas ziņas

Liepājas muzejs saņem Bokumu dzimtas mantojumu

Dienas ziņas

Jēkabpilī notiek mākslas plenērs

Rundāles pilī atklāj puķuzirņu izstādi

Rundāles pilī pirmo reizi izstāda košos un smaržīgos puķuzirņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Jau gandrīz desmit gadus Rundāles pilī ik vasaru tūristus priecē kāda Latvijā  populāru ziedu izstāde. Šodien pilī pirmoreiz smaržo balti, rozā, tumšsārti un pavisam raibi puķuzirņi. Un, lai gan laika apstākļi šogad  šīm puķēm neesot labvēlīgi, izstādē apskatāmas vairāk nekā 20 šķirnes smaržīgo ziedu.

Rundāles pils dārzā jau smaržo rozes, bet pils foajē šodien gaisā virmo liegā puķuzirņu smarža. Pirms krāsainie ziedu pušķi tiek salikti vāzēs, tajās vispirms iebērti akmentiņi.Tas esot ne tikai tāpēc, lai veidotos interesanta kompozīcija, bet arī tāpēc, ka ziedu kāti kontrastaino laika apstākļu dēļ šogad ir krietni īsāki par normu.

"Pavasaris bija auksts. Viņi ilgi nevarēja tā kā iekustēties, tad uznāca tas pirmais karstums, tad viņi ļoti strauji saplauka. Tad atkal auksts, un tad tas trakais Jāņu karstums, kas visvairāk arī iespaidoja," atzina puķu zirņu audzētāja Kristīne Rikmane.

Saimniece stāstīja, ka uz izstādi atvestas 23 šķirnes, bet saimniecībā augot ap 50. Tā gan ir tikai pavisam niecīga daļiņa no pasaulē esošajām ap 10 000 puķzirņu šķirnēm, un tomēr Latviju varot uzskatīt par puķuzirņu zemi, jo šīs puķes praktiski importētas netiek.

"Kapēc latvieši mīl puķuzirņus? Viņš [puķuzirnis ir] tāds romantisks un tāds īsti piederīgs vasarai. Uz izlaidumiem viņi jau parasti ir, tādas spilgtas, košas krāsas, tāpēc arī cilvēki mīl viņus. Un, protams, smarža," teica Rikmane.

Vasasaras puķu izstādes  Rundāles pilī jau kļuvušas par tradīciju. Sākotnēji tie bija īrisi, tad peonijas, tad flokši, un šogad arī puķuzirņi. Visvairāk par smaržīgajām izstādēm priecājoties ārzemju tūristi.

"Ir tā, ka viņi brīnās par puķēm. Viņi liecas pie tām puķēm, mēģina viņas ar rokām aptaustīt un pārliecināties, ka tie tiešām ir dzīvi ziedi," sacīja Rundāles pils pārstāve Inga Ripa.

Puķuzirņu izstāde būs apskatāma visu nedēļas nogali, bet Rundāles pils aicina  krāšņumā dalīties arī citu puķu audzētājus, lai tūristi iepazītu pēc iespējas dažādākus ziedus, kas aug Latvijas dārzos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti