Rudens sezonā pieaug pamesto mājdzīvnieku skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

4.oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Dzīvnieku aizsardzības diena, pievēršot sabiedrības uzmanību gan izzūdošām dzīvnieku sugām, gan tam, kā mēs izturamies pret mums apkārt esošo dzīvo radību. Tikmēr Rīgas dzīvnieku patversmi “Ulubele” šajā dienā atzīst, ka diemžēl, sākoties rudens sezonai, pieaug pamesto mājdzīvnieku skaits. 

Rudenī daudziem beidzas atvaļinājumu laiks, vēl citi rudeni uztver kā pārmaiņu laika sākumu un dodas labākas dzīves meklējumos uz ārzemēm.

“Nereti ir tā, ka, atgriežoties no atvaļinājumiem, suņi, kaķi un citi dzīvnieki tiek aizmirsti vasarnīcās, mazdārziņos. Braucot prom uz ārzemēm, sakravā koferus, bet nez kāpēc suni vai kaķi atstāj īrētā dzīvoklī,” stāstīja Biedrības “Dzīvnieku pansija Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone.

Dzīvnieku patversmē “Ulubele” šobrīd uzturas aptuveni 500 dzīvnieki - gan kaķi, gan suņi. Daļa no tiem noklīduši no mājām, daļa vienkārši saimniekam vairs nav bijuši vajadzīgi. Vēl daļa konfiscēta, jo apkārtesošie kaimiņi fiksējuši, ka saimnieki tos pametuši novārtā.

Piemēram, viens kucēns patversmē nonāca ar oficiālu izņemšanas aktu, jo bijis pamests konkrētā adresē  viens pats bez aprūpes, stāstīja Ilze Džonsone.

Arī dzīvnieka pamešanu var traktēt kā cietsirdīgu izturēšanos. Par to var draudēt brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem vai naudas sods līdz 80 minimālajām mēnešalgām, vai piespiedu sabiedriskais darbs.

“Ulubelē” aicina apkārtējos īpaši rudens sezonā būt vērīgiem un pavērot, kas notiek ar dzīvniekiem privātmājās, uzņēmumu teritorijās un mazdārziņos. Tos, kuri cietsirdīgi izturas pret suņiem un kaķiem, var saukt pie atbildības.

“Lūdzu, fiksējiet, ziņojiet, filmējiet, fotografējiet un lieciniet, ja jūs redzat, kurš konkrētais cilvēks no konkrētā mazdārziņa to ir izdarījis. Nav tā, ka neko nevarēs izdarīt. Arvien vairāk var saukt cilvēkus pie atbildības. Pa pēdējiem trīs mēnešiem ir noformēti vismaz 60 administratīvie pārkāpumi un dzīvnieki izņemti,” uzsvēra Ilze Džonsone.

Likums arī nosaka, ka visi Latvijā esošie suņi jāčipo un jāreģistrē. Jāatceras, ka tirgot nečipotus kucēnus nedrīkst – vienalga, vai tie ir ar ciltsrakstiem vai bez. Tikmēr tie dzīvnieki, kuri nonāk patversmē un kuru īpašniekus neizdodas atrast, tiek sagatavoti jaunajiem saimniekiem.

“Jebkuru dzīvnieku no sākuma apskata veterinārārsts. Dzīvnieks tiek atblusots, attārpots, vakcinēts. Ja nav mikročipa, tiek ievadīts mikročips. Pirms došanās mājās, atbilstoši vecumam, ja tas ir atļauts, dzīvnieks tiek arī sterilizēts,” stāstīja  “Ulubele” pārstāvis Kristaps Sardiko.

Ņemot vērā, ka dzīvnieku patversmes ir pilnas ar suņiem un kaķiem, tā būtu lieliska dāvana, ja Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienā tie tiktu pie jauniem, mīlošiem saimniekiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti