Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Juri Pūci

Rīta Panorāma

Režisores Daces Pūces filmu prmizrādes

Pamestos kaķus izmitina pat patversmes direktores kabinetā

Rudenī patversmes atkal pilnas ar pamestajiem kaķēniem

Pamesto kaķu un kaķēnu ir tik daudz, ka dzīvnieku patversmē “Labās mājas” tie tiek izmitināti par direktores kabinetā. Lai gan Rīgas pašvaldība katru gadu cenšas sterilizēt bezsaimnieku kaķus, katru vasaru un rudeni patversmes ir pārpildītas ar kaķēniem. 

Tālāk jau vairs nav kur - tā saka dzīvnieku patversmes „Labās mājas” darbiniece Lolita Roze. Patversme šobrīd ir pārpildīta ar nevienam nevajadzīgiem kaķiem un kaķu mazuļiem. Dzīvnieki tagad ir visur, gan uzņemšanas telpā, gan konferenču zālē, gan direktores kabinetā.

Vienu kaķi patversmē iesauca par “purva bridēju”, jo cilvēki viņu atrada purvā, sākumā domāja, ka tur putniņš ir, bet tad ieraudzīja, ka tas ir kaķēns. Kaķenīte Melnīte atrasta pie Krāslavas uz šosejas, iespējams, kāds viņu pa braucošas mašīnas logu bija izmetis ārā, stāsta dzīvnieku patversmes “Labās mājas” administratore Lolita Roze.

Šādu biedējošu stāstu par kaķēniem, kurus cilvēki pametuši bezpalīdzīgus, ir daudz.

“Kāda transporta firma, pusi dienas izbraukājot pa Rīgu, saprata, ka viņiem mašīnas motorā ir kaķēns. Viņam ir paveicies, ka viņš ir dzīvs – bija ielīdis kaut kur, kur viņu nesamala. Bet pats šokējošākais ir, ka tas ir mājas kaķēns – viņš nav ielu kaķēns, viņš nebaidās no cilvēkiem,” stāsta Roze.

Patversmes darbinieki zina - katru gadu no maija līdz novembrim būs kaķu pieplūdums.

Šobrīd, lai Rīgas patversmēs uzņemtu jaunus murrātājus, jāgaida rindā, diemžēl tie mazie pūkainīši, kuri inficējušies ar kādu slimību, uzreiz tiek iemidzināti, jo nav laika tos ārstēt un nav iespējams viņus nošķirt no citiem dzīvniekiem.

Rīgas domē atgādina, ka bezsaimnieku kaķus sešās pilsētas veterinārajās klīnikās iespējams sterilizēt vai kastrēt bez maksas.

Rīgas domes Vides pārvaldes pārstāve Lana Puntusa stāstīja - lai pieteiktu kaķi sterilizācijai, ir jāaizpilda iesnieguma veidlapa, kas ir pieejama departamenta juridisko konsultāciju nodaļā, kā arī departamenta un Rīgas domes mājaslapā.

“Iesniegums jāiesniedz Mājokļu un vides departamentam, un tad rindas kārtībā tas tiek apkalpots. Iedzīvotājiem ir divas iespējas – vai nu pašiem nogādāt kaķi uz klīniku, vai arī iesaistīt kaķu ķērāju, ar kuru departamentam ir noslēgts līgums,” piebilda Puntusa.

Gadā pašvaldība sterilizē un vakcinē pret trakumsērgu aptuveni 1500 kaķus. Tomēr rezultātu nav, jo saimnieki savus nesterilizētos mājas kaķus laiž ārā pastaigāties, savukārt kad tie apbērnojas, kaķēnus izmet ārā.

“Ir daļa sabiedrības, kas uzskata, ka kaķus, arī suņus nevajag sterilizēt, ka šādi dzīvnieki zaudē seksuālo auru. Kas tas ir, to Dievs vien zina, laikam tikai cilvēki, kas izmanto šo terminu,” saka Lolite Roze.

Viņa smagi nopūšas un spriež, ka laikam jāmainās vienai paaudzei, līdz cilvēki sapratīs, ka runčus vajag kastrēt, kaķenes sterilizēt un ka dzīvniekus nevar iegādāties mirkļa iegribas dēļ.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt