Panorāma

Nacionālā Teātra jaunākais aktieris – Igors Šelegovskis

Panorāma

Panorāma

Kriminālprocess par suņu nobadināšanu

Ropažu novadā atrasti nobadināti suņi; cer uz paraugprāvu saimnieka notiesāšanai

Policija ierosinājusi kriminālprocesu par divu amerikāņu Stafordšīras terjeru nobadināšanu. Un šī ir pirmā reize, kad par dzīvnieka saimnieku un viņa atbildību šaubu nav, jo suņiem bija mikročipi un viņi bija reģistrēti. Vetārsti, kuri šonakt cīnījās par suņu dzīvību, cer, ka šī kļūs par paraugprāvu, liekot uzņemties pilnu atbildību par notikušo. 

Suņu meitenei Desildai ribas spiežas cauri ādai. Normāli viņai būtu jāsver vismaz 30 kilogramu, bet suns ir uz pusi vieglāks. Otrs viņas biedrs, amerikāņu Stafordšīras terjera suņu puika šonakt mira. Normālās 38 grādu temperatūras vietā tā bija krietni zemāka. Bada un slāpju dēļ suns vairs nevarēja noturēties kājās. 

"Dzīvnieki ienāca kritiskā stāvoklī, ar muskuļu masas zudumu, samazinātu temperatūru, smagākajam pacientam bija 31 grāds temperatūra. Tika nodrošināta šķidruma terapija. Vismaz šo divu nedēļu laikā viņi nav saņēmuši pārtiku un ūdeni. Redzams, ka ir badināti," stāstīja veterinārārste Ilze Muižniece.

Patversmē "Mežavairogi" abus suņus nogādāja trešdien, kad Ropažu pašvaldības policija ar vetārstu un apsaimniekotāju iegāja dzīvoklī Silakrogā. Tur mita abi suņi, divi kaķi un ģimene ar trīs maziem bērniem. Ģimene bija uzņēmusies suņus pieskatīt, kamēr saimnieks ārzemēs.

"O, Jēzus, cik kaulaina. Viņa tik smuka bija rudenī.." saka pretējā dzīvoklī mītošā kaimiņiene Marta. Viņa ģimeni ar suņiem staigājam nav redzējusi jau kopš gada sākuma, taču neesot pat nojautusi, ka dzīvnieki mirst badā. 

Abu kaķu liktenis neesot apšaubāms - atstāti badā, suņi kaķus apēduši. Ropažu pašvaldības policijā apgalvo, ka reaģējuši uzreiz pēc kāda kaimiņa zvana. Diemžēl tas skanējis tik vēlu.

"Ja tā informācija būtu dienu, nedēļu, mēnesi iepriekš, rīcība būtu tāda pati, paldies, ka vispār informāciju mums sniedza, bet grūti komentēt. Varbūt likās, ka nav tik nopietni. Varbūt nedzirdēja?" izteicās Ropažu pašvaldības policijas priekšnieks Diāns Veličko.  

Policija šo traktē kā cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, kā rezultātā iestājušās smagas sekas. Lieta nodota Valsts policijai. 

"Šī ir tā situācija. Nav jau labi aicināt uz paraugprāvu, kurā ir visas iespējas to izdarīt. Ir identificējams dzīvnieks, abi ir ar mikročipiem, ir zināmi viņu turētāji, audzētāji, un viņi ir izņemti no konkrētas dzīvesvietas. Tātad šeit ir runa par konkrētu dzīvnieku un nežēlību. Šādi gadījumi ir regulāri, tas nav nekas ārkārtējs. Bet te ir zināms saimnieks un ir jāuzņemas atbildība! " teica Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāve Lita Konopore. 

Vetārsti skaidro, ka cietušus un nobadinātus dzīvniekus glābj bieži, taču šī ir tā retā reize, kad par dzīvnieka saimnieku šaubu nav. Un līdz ar to nevar būt nekādu šaubu arī par viņa atbildību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt