Roņu dienas zoodārzā ir klāt!

Šīs nedēļas nogalē - 19. un 20. martā no plkst. 12 līdz plkst. 16  - Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā notiks Roņu dienas.

Laiks ir pavasarīgi silts, un ronēnu dzimšana Igaunijas neapdzīvotajās salās rit pilnā sparā. Līdz šim šogad Zoodārzā vēl nav nogādāts neviens Latvijas piekrastē nokļuvušais roņu bērns. Tomēr, lai sagatavotu cilvēkus adekvātai rīcībai jūras piekrastē pamanot roņu mazuli, Rīgas Zooloģiskais dārzs sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Ventspils pilsētu aicina visus interesentus uz Roņu dienām zoodārzā.

„Roņu dienās zoodārzā” 19. un 20. martā plkst. 12-16:

- Radošā izziņas darbnīca “ Iepazīstam Baltijas jūras roņus!”
- Plkst.14 roņa Puikas paraugdemonstrējumi.

Pasākuma laikā tiks stāstīts un skaidrots, cik nozīmīgs šis ir periods Baltijas jūras roņu dzīvē. Jābūt gataviem pareizai rīcībai jūras piekrastē pamanot roņu mazuļus, tāpēc skaidros, kā atpazīt, vai ronēnam ir vajadzīga palīdzība un kur to meklēt. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīt Baltijas jūrā mītošo roņu atšķirības, uzzināt roņu mazuļu attīstības un barošanās īpatnības, kā arī iesaistīties dažādu interesantu uzdevumu risināšanā.

Dabas aizsardzības pārvaldes izveidotā infografika būs labs palīgs, lai uzzinātu, kā vispareizāk rīkoties sastopot ronēnu pludmalē. Ikviens, kurš pludmalē atrod roņu mazuli, tiek aicināts nedzīt viņu ūdenī, nekaitināt un nebaidīt. Liels lūgums piesiet suņus pavadās, jo diemžēl nereti zoodārzā nonāk roņu bērni ar kostām un plēstām brūcēm… Par sastapšanos jāinformēt Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti pa tālruni 29198590. Viņi sazināsies ar reģionālajiem vides inspektoriem, kuri pieņems lēmumu, ko darīt tālāk – vai atstāt ronēnu piekrastē vai nogādāt zoodārzā. Pašiem ronēnu pārvietot aizliegts!

Rīgas zoodārzā gandrīz katru gadu tiek nogādāti Latvijas piekrastē nokļuvušie roņu mazuļi, galvenokārt pelēko roņu mazuļi. Pērn tie bija seši pelēkie roņi un viens  pogainais ronis. Ir bijuši gadi, kad tika atvesti 12-16 mazuļi. Pārsvarā tie bija novārguši un/vai savainoti. Pateicoties zoodārza darbinieku pūlēm, lielu daļu “bēdubrāļu” izdodas izbarot mākslīgi. Daļa izaugušo roņu nonāk citos zooloģiskajos dārzos vai okeanārijos, savukārt pārējie tiek atlaisti brīvībā Baltijas jūrā. Trīs pērn izbarotie pelēkie ronēni devās uz Maskavas zoodārzu, divus pelēkos ronēnus izlaida Baltijas jūrā, viens pogainais ronēns aizbrauca uz Poliju. Jūras piekrastē nokļuvušo ronēnu izbarošanu Rīgas zoodārzā jau vairākus gadus atbalsta Ventspils pilsēta.

Laipni aicināti ciemos zoodārzā iepazīt roņus!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti