Rīgas zoodārzs nedēļas nogalē svin 110 gadu jubileju

Par Rīgas Zooloģiskā dārza oficiālās atklāšanas dienu uzskata 1912. gada 14. oktobri, kad parakstīts tā pieņemšanas akts. Par saziedotajiem līdzekļiem biedrība "Zooloģiskais dārzs Rīgā" bija izveidojusi tam laikam modernu zoodārzu, bet piektdien, 14. oktobrī, tas atzīmē 110 gadu jubileju.

Šogad tas sasniedzis līdz šim augstāko apmeklējumu kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas.

Lai sasveicinātos ar dzīvnieku prezidentu un publikas mīluli tīģeri Augustu, satiktu lauvu ģimeni un atraktīvos surikātus, žirafes un daudzus putnus un rāpuļus, šogad zoodārzā jau viesojušies vairāk nekā 346 tūkstoši apmeklētāju.

Zoodārzs ir Latvijā iecienītākais zinātnes, izglītības un atpūtas galamērķis arī viesiem no Lietuvas, Igaunijas, Skandināvijas valstīm un citām zemēm.

Pats pirmais dzīvnieks, ar ko aizsākas Zoodārzs, bija mežacūka Trīne. Šim faktam par godu Trīne tika iemūžināta varenā akmens skulptūrā.

Savukārt vecākais zināmais no zoodārza pašreizējiem iemītniekiem ir purva bruņurupucis, kuram ir 44 gadi, un tas apskatāms abinieku un rāpuļu mājā. Tikai četrus gadus jaunāks ir sarkanais flamings (vienīgais starp sārtajiem), kurš uz Rīgu atvests vien divu gadu vecumā kopā ar nu jau aizsaulē aizgājušajiem sugas brāļiem.

Savukārt nīlzirgu dāma Auguste ir pēdējais Rīgā dzimušais nīlzirgs. Auguste piedzima 1988. gada 15. februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti